به گزارش افکارنیوز،

به اشتراک گذاشتن کلیپ کوتاهی از حمید صفت در صفحه اینستاگرامش در عزاداری‌های تاسوعا و عاشورای حسینی، شایعه آزادی این خواننده رپ را در فضای مجازی به وجود آورد.

نورالله عزیزمحمدی، وکیل مدافع حمیدرضا حمیدصفت ضمن تکذیب خبر آزادی موکلش  گفت: حمید صفت آزاد نشده و هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد این خواننده به مرخصی آمده باشد، توضیح داد: همچنین چیزی امکان ندارد زیرا هنوز نوع محکومیت حمیدصفت مشخص نشده و تا آن زمان هیچ زندانی اجازه آمدن به مرخصی را ندارد.

با این توضیحات عزیرمحمدی، به نظر می‌رسد شخص دیگری که به صفحه اینستاگرام حمید صفت دسترسی داشته، این پست را گذاشته و به شائبه آزادی وی، با این کار، دامن زده است.

به گزارش آنا، حمیدرضا 24 ساله و خواننده رپ، 24 مرداد امسال در جریان درگیری با شوهر مادرش در خانه خیابان ملاصدرا، منجر به مرگ وی شد؛ با وقوع این جنایت و تشکیل پرونده قضایی در شعبه سوم بازپرسی دادسرای جنایی تهران، با دستور بازپرس سجاد منافی‌آذر، حمیدرضا به اتهام قتل عمد بازداشت شد.

او در جریان تحقیقات قضایی ـ پلیسی اعلام کرد بود، زمانی که متوجه درگیری و دعوا میان مادرش و شوهر او شد، برای ترساندن پیرمرد به خانه او رفته که با وی درگیر و به مرگ پیرمرد منجر شده است.

بر اساس ماده 242 قانون آیین دادرسی کیفری، در صورتی‌که ظرف مدت 2 ماه پرونده مربوط به قتل به صدور کیفرخواست در دادسرا منجر نشود، باید قرار بازداشت موقت به قرار دیگری تبدیل شود یا در هر صورت، با موافقت دادستان، قرار بازداشت موقت با ذکر دلایل، تمدید شود. البته تمدید بازداشت موقت، در صورت وجود ضرورت، هر یک ماه یا هر دو ماه یک بار باید تکرار شده و به تائید دادستان برسد. حداکثر مدت بازداشت موقت در جرایمی مانند قتل که مجازات آن قصاص است، از دو سال بیشتر نخواهد بود.