به گزارش افکارنیوز،

خرافات چیزی است که حتی گاهی بدون آنکه بدانیم به آن مبتلا هستیم. مثلا گاهی در زمین فوتبال بازیکنانی را می‌بینیم که هنگام ورود به زمین حرکات عجیبی مانند لی لی کردن انجام می‌دهند و یا پس از اینکه با شوتی محکم دروازه حریف را باز کردند توپ را می‌بوسند. این به خاطر علاقه‌شان به توپ نیست بلکه نوعی دلجویی از توپ است به خاطر ضربه محکمی که به آن زده‌اند. مثلا خودِ من حالا نمی‌خوام بگم معروفم غر نزنید  وقتی هوا ابری بود و امتحانی داشتم مطمئن بودم اوضاع خوب پیش نمی‌رود و واقعا هم چنین چیزی می‌شد.

 

کامرون دیاز عاشق نشانه خوش شانسی خود است

افراد معروف چه خرافات‌هایی دارند؟

کامرون دیاز برای جلوگیری از پیری گردنبندی را استفاده می‌کند که نشانه شانسش است اما این بازیگر معروف آنقدرها هم که فکر می‌کنید خرافاتی نیست. در مصاحبه‌ای سعی کرد این شایعه درباره خود را کمرنگ کند. او گفت: من یک روز کامل مرتب به چوب می‌زدم (زدن به چوب برای جذب خوش شانسی استفاده می‌شود) اما جمعه ۱۳ ام ( یک روز که آن را روز بدشانسی می‌دانند) در حالی که یک گربه سیاه روی دامنم بود با هواپیما پرواز کرده‌ام، من آنقدرها هم خرافاتی نیستم.

 

کریس مارتین قبل از رفتن روی استیج دندان‌هایش را مسواک می‌زند

افراد معروف چه خرافات‌هایی دارند؟

مردِ اول گروه Coldplay برای روبه راه پیش رفتن کنسرتش همیشه قبل از اینکه روی استیج برود به نظافت دهان و دندان خود می‌پردازد. او می‌گوید: من قبل از اینکه برای اجرا روی صحنه بروم باید ۱۸ کار را انجام دهم. گفتن خیلی از آنها مسخره است! اما یکی از این کارها مسواک زدن دندان‌هایم قبل از رفتن روی اسیتج است. اگر این کار را نکنم حس می‌کنم به اندازه کافی هوشمندی ندارم.

مراسم خاص جنیفر آنیستون قبل از پرواز با هواپیما

 افراد معروف چه خرافات‌هایی دارند؟

جنیفر آنیستون به سادگی درگیر ترس‌های غیرمنطقی نمی‌شود اما یک رسم خرافاتی قبل از پروازهایش دارد که حتما باید انجامش دهد. این بازیگر ۴۰ ساله می‌گوید: اگر بخواهم سوار یک هواپیما بشوم حتما باید با پای راست وارد شوم و به بیرون آن ضربه بزنم این کار برایم شانس می‌آورد.

دست بند خوش شانسی جسیکا آلبا

افراد معروف چه خرافات‌هایی دارند؟

جسیکا آلبا در مراسم شستشوی فرزندش به میهمان‌ها یک دستبند چرم داده است و از آنها خواسته هنگام خواندن دعا آن را به دست کنند. البته این موضوع به عنوان یک شایعه پخش شده و ما مطئن نیستیم ولی اگر جسیکا آلبا به من یک دستبند چرم بدهد مطمئنا قبولش خواهم کرد و دعا گو نیز هستم!

مگان فاکس در پروازها بریتنی اسپیرز گوش می‌دهد

 مگان فاکس در طول پروازهایش با هواپیما یه اعتقاد عجیب و غریب دارد که با شنیدنش ممکن است خنده‌تان بگیرد. او در طول پرواز بریتنی اسپیرز گوش می‌دهد چون معتقد است در حالی که به آهنگ‌های بریتنی گوش می‌دهد سرنوشتش مرگ نیست و خطری تهدیدش نمی‌کند.

 

آمیتا باچان بازهای کریکت تیم هند را نگاه نمی‌کند

 افراد معروف چه خرافات‌هایی دارند؟

آمیتا باچان علاقه خاصی به بازی کریکت و البته تیم ملی کریکت کشورش دارد. او همیشه قبل از شروع بازی سرود ملی هند را می‌خواند اما پس از آن بازی را نگاه نمی‌کند چون معتقد است اگر بازی را ببیند ممکن است تیم ملی ببازد. به نظر می‌رسد این بازیگر مشهور هندی خود را یک عامل بدشانسی برای تیم ملی هند می‌داند.

 

کریستین بیل یک خرافه شکن است

 افراد معروف چه خرافات‌هایی دارند؟

کریستین بیل دوست دارد آنچه برایش خرافات به حساب می‌آید را زیر سوال ببرد. مثلا زیر نردبان از قصد قدم می‌زند تا قوانین خرافات را بشکند. راه رفتن از زیر نردبان یک عامل بدشانسی به حساب می‌آید و بسیاری از این کار پرهیز می‌کنند. کریستین بیل اما به نظر تا به حال به مشکلی بر نخورده.