به گزارش افکارنیوز،

علیرضا محمدی مستندساز درباره اثر جدید خود که به تازگی ساخته است، توضیح داد: مستند «امید اسلام» به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت سیدمصطفی خمینی که در نجف شهید شد، ساخته شده است. این تعبیر «امید اسلام» هم از طرف امام خمینی(ره) پیش از این بیان شده بود و ما هم نام مستند را بر همین اساس انتخاب کردیم.

وی درباره آنچه که در این مستند به تصویر کشیده شده است، بیان کرد: در این مستند ما جزییات شهادت را از زبان اولین شاهد این اتفاق که حجت الاسلام سیدمحمود دعایی بوده است می شنویم. همچنین با او به نجف سفر کرده و به منزل خود سید مصطفی خمینی و همچنین مرقد وی در داخل حرم امیرالمومنین می رویم.

محمدی اظهار کرد: فیلمبرداری این مستند پیش از این انجام شد و دعایی راوی این مستند بود، همچنین امیرحسین مدرس نیز در کنار وی نریشن مستند را بیان می کند که به نوعی زندگی حاج مصطفی خمینی است و در قالب موش گرافیک ارایه می شود. مدرس خودش هم در سفری که با حجت الاسلام دعایی به نجف داشتیم با ما همراه بود و در محل حضور داشت.

وی اضافه کرد: مدت زمان این مستند که با حمایت معاونت فرهنگی موسسه تنظیم و نشر امام خمینی(ره) ساخته شده است ۵۰ دقیقه است و از شبکه یک، آموزش و مستند به مناسبت سالگرد شهادت حاج مصطفی خمینی در ابتدای آبان روی آنتن می رود.

این کارگردان درباره تولید این مستند اظهار کرد: من حدود یک ماه درگیر پیش تولید و تولید این اثر بودم که به صورت فشرده کار را انجام دادیم. ضبط ما در نجف سه روز طول کشید و خوشبختانه مسئولان حرم امیرالمومنین با ما همکاری کردند چراکه ورود دوربین به حرم تقریبا غیرممکن است اما متولیان حرم لطف کردند و ما با چهار دوربین کار را ضبط کردیم.

محمدی در پایان گفت: ما در این مستند به هیچ وجه از تصاویر آرشیوی استفاده نکردیم و صحنه هایی بازسازی شده است که بازسازی ها در تهران انجام شد.