مجید مجیدی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه از صدر اسلام تا بیداری اسلامی در روستای فقیه حسنان دشتی در گفتوگو با خبرنگار فارس در دشتی اظهار داشت: همین که برخی تلاش کردهاند تا فرهنگ عاشورایی را به تصویر بکشند بسیار ارزشمند است.
وی افزود: در اجرای برنامه‌هایی پیرامون عاشورا مهم کیفیت است و کمیت اهمیتی ندارد و حتی اگر یک پرچم هم به نام اباعبدالله برافراشته شود جای تحسین دارد.
مجیدی ادامه داد: عشقی که مردم به اباعبدالله دارند برکت می‌آورد و این برکت را در استقبال مردم از آیین‌های محرم در نقاط مختلف کشور می‌بینیم.
کارگردان صاحب نام سینمای ایران تصریح کرد: جوانان با دستان خالی و با کمبود امکانات و بدون هیچ گونه حمایتی و خودجوش این کار بزرگ را انجام داده‌اند که جای تقدیر دارد.
وی اضافه کرد: البته معتقدم کارهای دینی و عاشورایی حس و لطفش به مردمی بودن آن است و این حرکت خود جوش دست مریزاد دارد و دست تک تک عزیزان را می‌بوسم.
مجیدی در ارتباط با فیلم پیامبراکرم (ص) گفت: تا یک ماه دیگر فیلمبرداری این فیلم در روستای ده نو عسلویه ادامه دارد و امروز به خاطر تعطیلی فیلمبرداری برای بازدید به این نمایشگاه آمدم.