به گزارش ايسنا حميدرضا حاجيبابايي روز شنبه در حاشيه انعقاد تفاهمنامه بيمه طلايي بازنشستگان آموزش و پرورش كه با حضور معاون وزير تعاون، كار، رفاه اجتماعي و رييس كل بيمه مركزي و مديرعامل بيمه ايران برگزار شد، گفت: امروز ۶۵۰ هزار بازنشسته آموزش و پرورش و يك ميليون و ۳۰۰ هزار نفر به همراه خانوادههاي اين بازنشستگان تحت پوشش بيمه طلايي قرار ميگيرند.

وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شد بیمه ایران در دیماه این بیمه را اجرایی کرده و به بازنشستگان فرهنگی خدمات بیمه طلایی فرهنگیان را ارائه کنند.

حاجی‌بابایی همچنین تصریح کرد: بر اساس تفاهم‌نامه دیگری که بین بیمه مرکزی و وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی منعقد شده تمامی بازنشستگان کشوری نیز تحت پوشش بیمه طلایی قرار خواهند گرفت که اجرای آن نیز به زودی آغاز می‌شود.

وی گفت: امروز قرارداد دیگری با بیمه ایران منعقد شد که بر اساس آن تمامی شاغلین آموزش و پرورش بیمه طلایی دوساله و هوشمند دریافت می‌کنند و دیگر نیازی به برش‌کارت بیمه طلایی نیست.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مزایای کارت هوشمند در این است که دارندگان این کارت به هر مرکز درمانی یا بیمارستانی که مراجعه کنند همه فرآیند درمان و سایر اقدامات مربوطه در این کار ثبت می‌شود و دیگرنیازی به کپی مدارک و معرفی‌نامه وجود ندارد و همه اطلاعات و خدمات ارائه شده به افراد در این کارت ثبت می‌شود.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: در بیمه طلایی بازنشستگان نیز هیچگونه سقفی برای درمان در نظرگرفته نشده و این بیمه نیز تمامی موارد بیمه طلایی شاغلین را شامل می‌شود و تفاوتی با بیمه آنها ندارد.

وی درباره آخرین مصوبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره دانشجویان تربیت معلم که مشکل سربازی دارند و پنج سال به عنوان متعهد خدمت در وزارتخانه استخدام شوند گفت: هر لحظه که این مصوبه نهایی شده و به صورت قانون اعلام شود و در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد اقدامات لازم برای اجرای آن انجام می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از نهضتی‌ها و برخی از سرایدارهایی که جذب شدند، اظهار می‌کنند که حقوق دریافت نکردند، پاسخ داد: کسی را در آموزش و پرورش نداریم که حقوق دریافت نکرده باشد و در حال حاضر کارمعین‌ها نیز در حال تکمیل پرونده خود هستند و علی‌الحساب مبالغی به آنها پرداخت شده است، لذا پس از تکمیل پرونده و کد آنها مشکلشان حل خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش درباره تعطیل شدن مدارس در بین تعطیلات نیز گفت: تعطیلی چهارشنبه گذشته تعطیلی نبود بلکه دانش‌آموزان کلاس عاشورا داشتند.

وي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينكه برخي از بازنشستگان عليرغم بازنشستگي حقوقشان برقرار نشده است نيز پاسخ داد: بازنشستگان در سراسر كشور حقوق خود را دريافت كردند اين مشكل تنها مربوط به يكي دو استان بود كه بود و تعدادي كه قبل ازمهر بازنشسته شدهاند حقوق خود را دريافت كردهاند.