به گزارش افکارنیوز،

ثبت قرارداد فیلم سینمایی «قاتل اهلی» ساخته مسعود کیمیایی 23 مردادماه در شورای صنفی نمایش به ثبت رسید و اعلام شد این فیلم بعد از اکران «قهرمانان کوچک» اکران خواهد شد. اما اکران فیلم «قهرمانان کوچک» با توجه به اقبال مخاطبان ادامه یافت و توانست نظر مخاطبان را جلب کند .

منصور لشکری قوچانی درباره اکران فیلم «قاتل اهلی» گفت:هنوز زمان دقیقی برای اکران به ما از سوی شورای صنفی نمایش اعلام نشده است اما با توجه به فروش فیلم «قهرمانان کوچک» احتمالاً فیلم 26 آبان ماه اکران می شود.

فیلم «قاتل اهلی» یکی از گزینه‌های نوروز 96 بود که امکان نمایش در این زمان را نیافت فیلمی که درباره معضلات اقتصادی است و به نوعی دیالوگ‌های آن مانیفست اقتصادی کیمیایی به شمار می آید. در این فیلم به خیانت موسسات بانکی توجه شده است که همچنان بلاتکلیف اکران است.

این که فیلم کودک و نوجوان نظر مخاطبان را به خود جلب کند بسیار خوب است و قابل اعتناء اما فیلمی که بعد از قاتل اهلی در گروه آزادی به ثبت رسیده است با این روند کاملاً نابود می‌شود. با شرایط فعلی اکران فیلم دو هفته ای «قهرمانان کوچک» تا بعد از اربعین ادامه خواهد داشت و نهایتاً اگر 26 آبان ماه «قاتل اهلی» اکران شود هفت هفته فیلم در اکران باقی می ماند و در نهایت فیلم بعدی «کمدی انسانی» در دی ماه اکران می شود. فصلی که همه سینما درگیر جشنواره فیلم فجر می‌شوند. با این روند و سیاست شورای صنفی نمایش فیلم‌های فرهنگی که حرفی برای گفتن دارند نابود می‌شوند و تنها در اکران دو هفته‌ای فیلم‌‌سوزی با روند بیشتری اتفاق خواهد افتاد.