به گزارش افکارنیوز،

دکتر رضا علیدادی در این نشست با اعلام اینکه چهاردهمین اجلاس سراسری فنآوری رسانه امسال در 21 و 22 آذر در مرکز همایش‌های سازمان برگزار می‌شود، گفت: امسال نیز طبق روال سال‌های گذشته دستاوردها و آثار کارکنان معاونت توسعه و فناوری رسانه برای حضور در این اجلاس بررسی و ارزیابی می‌شوند و نتیجه این ارزیابی در کمیسیون‌هایی که در این اجلاس برگزار می‌شوند، اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه در اجلاس پیشین موضوعاتی غیر از موضوعات مرتبط با کار کارکنان این معاونت نیز مطرح بود گفت: امسال سطح علمی اجلاس متناسب با سطح علمی نیروهای این معاونت در نظر گرفته شده است.

علیدادی با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای فنی در این اجلاس گفت این نمایشگاه در اجلاس چهاردهم با حضور شرکت های داخلی و خارجی که در زمینه فناوری برودکست و برودبند فعالیت می‌کنند برگزار می‌شود و آخرین دستاوردهای فنی را به نمایش می‌گذارد.

وی درباره مهمانانی که از خارج از کشور به این اجلاس دعوت شده اند، گفت: امسال مهمانانی از برخی اتحادیه های رادیو و تلویزیونی و نیز کشورهایی که در راه ارتقاء و استفاده از فناوری های دیجیتال گام برمی‌دارند به این اجلاس دعوت شده است.

معاون توسعه و فناوری رسانه با اشاره به اهمیت موضوع نوآوری در معاونت توسعه و فناوری رسانه گفت: نوآوری نیاز اساسی رسانه ملی در تمام زمینه ها است و ما نیز در این اجلاس توجه ویژه ای به این موضوع کرده ایم.

وی افزود: در این زمینه هم نوآوری‌های کارکنان معاونت توسعه و فناوری رسانه و هم شرکت های بین المللی که در این نمایشگاه حضور خواهند داشت به نمایش گذاشته می‌شوند.

علیدادی درباره کمیسیون های این اجلاس گفت: تا کنون تلاش زیادی برای هماهنگی این کمیسیون ها شده است.

وی افزود: کمیسیون‌هایی با موضوع فناوری اطلاعات، صدا و تصویر، فرستنده‌های تلویزیونی و فرستنده های رادیویی، فناوری‌های فضایی برق و تأسیسات، مونیتورینگ و کمیسیون هایی برای ارزیابی واحدهای ستادی در این اجلاس تشکیل خواهد شد و در این کمیسیون ها صاحبنظران حوزه برودکست و برودبند موضوعاتی را ارائه خواهند کرد.

معاون توسعه و فناوری رسانه ارائه مقالات را بخش دیگری از برنامه‌های این اجلاس عنوان کرد که از اهمیت زیادی برخورداراست و اظهارداشت: در این اجلاس از دستاوردهای جدید معاونت توسعه و فن آوری، چه دستاوردهای جهادخودکفایی و بومی سازی شده و چه دستاوردهایی که برای اولین بار در دنیا حاصل شده و به عنوان نوآوری خاص مطرح شده اند رونمایی می‌شود.

علیدادی شعار اجلاس چهاردهم را «رسانه هوشمند رسانه آینده» اعلام و ابراز امیدواری کرد: رسانه هوشمند، رسانه ای متعالی برای ایجاد جهانی متعالی باشد.

مهندس فهمی قائم مقام معاون توسعه و فناوری رسانه و دبیر چهاردهمین اجلاس سراسری فنآوری رسانه نیز در این نشست با بیان فعالیت هایی که از چند ماه قبل تا کنون در زمینه های اجرایی تدارکاتی و تبلیغاتی برای برگزاری این اجلاس به انجام رسیده است، گفت: از مهمانان خارجی برای آشنایی همکاران با آخرین دستاوردهای صنعت رسانه دعوت شده و کوشیده ایم ارگانهایی داخلی که با موضوعات روز رسانه مرتبط هستند در این اجلاس حضور یابند.

دبیر چهاردهمین اجلاس سراسری فنآوری رسانه ایجاد رویکردی فرامرزی برای صنعت رسانه کشور در تمام حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری را ضروری دانست و اعلام کرد: این اجلاس دستاوردها و ایده های نوین جهانی را به سازمان‌ها و شرکت های دانش بنیان داخلی و کارکنان رسانه ملی معرفی می کند و می‌کوشد ظرفیت داخلی را چه از نظر دانش مهندسی و چه امکانات نرم افزاری و سخت افزاری ، زیرساختهایی که ایجاد شده و امکانات بالقوه ای که در سازمان است را به آنسوی مرزها معرفی کند.

صهبا دبیر علمی اجلاس نیز در این نشست از ارائه 22 کارگاه تخصصی در اجلاس چهاردهم خبر داد و گفت: علاوه بر دعوت از سخنرانان داخلی تا کنون 8 سخنران از خارج از کشور برای سخنرانی در این اجلاس دعوت شده اند که سخنرانانی از اتحادیه رادیو تلویزیونهای اروپا و همچنین آسیا اعلام آمادگی کرده اند.