به گزارش افکارنیوز،

«جبار آذین» درباره مجموعه تلویزیونی «لیسانسه‌ها 2» که این شب‌ها از شبکه سه سیما پخش می‌شود، گفت: چند سالی است که تولید و پخش مجموعه های طنز تلویزیونی در رسانه ملی به دلیل جداشدن بخشی از طنازان تلویزیونی از سیما و همچنین اهتمام کم مدیران رسانه ملی به این مهم جایگاهی خالی داشته و با کمبودهایی در ایجاد ارتباط با مخاطب و پاسخگویی به سلیقه و ذائقه تماشاگران میلیونی که همواره خواستار آثاری سرگرم کننده، متنوع و نشاط آفرین هستند خالی است. 

وی ادامه داد: از همین رو فعال بودن هنرمندانی چون سروش صحت که دانش آموخته مکتب طنز مهران مدیری هستند تا حدی توانسته در دوران غیبت آثار طنز درجه یک در تلویزیون نظرهای قشرهایی از بینندگان را با خود همراه سازد. گرچه در میان آثار این بازیگر نویسنده و کارگردان آثار طنز اجتماعی تولیداتی مختلف و متنوع از منظر قابلیت های هنری و مضمونی در سطوح خوب، متوسط و زیر متوسط وجود دارد و همچنان مجموعه طنز  ساختمان پزشکان او در صدر آثار پراستقبال او جا گرفته؛ لیکن تولید طنز لیسانسه ها توانسته است نظر گروه‌هایی از مخاطبان تلویزیون را با خود همراه ساخته و تا حدی پاسخ نیازهای مخاطب را بدهد.

آذین اظهارداشت: از همین رو فصل نخست لیسانسه‌ها به رغم کاستی‌هایی در نگاه سطحی به مسائل و مشکلات جوانان، خانواده‌ها و فارغ‌التحصیلان لیسانسه توانست با تکیه بر طنز آفرینی‌ها و شوخی‌های خنده‌ساز مناسب با اقبال بینندگان میلیونی روبرو شود. 

وی افزود: البته صحت در ادامه موفقیت فصل نخست این سریال را در فصل دوم روی آنتن ندارد و در میان غیبت طنازانی مانند مدیری و آثار طنز او به دلیل امتیازهای خوبی از جمله شخصیت‌‌پردازی‌های مناسب، سوژه‌های ملموس و ساختار هنری و تصویری بالای متوسط خود مورد اقبال بینندگان قرار گیرد. گرچه لیسانسه‌ها در نگاه و بررسی موضوعات مهم شغلی و اجتماعی کارکترهای خود چندان نگاه تحلیلگرانه ندارد، اما با حرکت در مسیر پاسخ‌دهی مناسب به خواسته‌های تماشاگران موفق شده به پر بیننده‌ترین مجموعه در حال پخش تلویزیون تبدیل شود. 

آذین تاکید کرد: سازنده این سریال با پیشینه‌ای مقبول نشان داده که توانایی و قابلیت تولید آثار طنز در تلویزون دارد و چنانچه بر غنای مضمونی و ساختاری لیسانسه‌ها بیافزاید، این سریال طنز می‌تواند فصل سوم هم داشته باشد. 

وی در پایان گفت: بازی‌های متفاوت، شخصیت‌پردازی‌های به نسبت خوب و هدایت‌های درست صحت توانسته است از بازیگران این سریال بازی‌های خوبی ارائه نماید و داستان‌ها و داستانک‌های آن بینندگان به ویژه خانواده‌ها و جوانان را مجذوب کند.