به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام رحیم جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از راه‌اندازی سینمای سیار در نقاط زلزله‌زده استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: مصوباتی جهت رفع مشکلات و کمک به آسیب‌دیدگان مقرر شد که در صورت عملیاتی شدن در خور توجه است.

جعفری با اشاره به اینکه خوشبختانه کمکای نقدی و غیر نقدی کارکنان ادارات و هنرمندان سراسر کشور سریعا پس از وقوع زلزله ارسال شد گفت: این کمکها در کرمانشاه توسط همکاران این مجموعه در مناطق آسیب‌دیده توزیع شد.

وی عنوان کرد: از همان لحظات ابتدایی وقوع زلزله، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور با راه‌اندازی کمپین‌ها و پویش‌های استانی توسط کارکنان و اصحاب فرهنگ و هنر استانها آمادگی خود را برای کمک به زلزله‌زدگان اعلام کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بیان کرد: حضور بسیار بی‌آلایش، صمیمانه و کمکهای بی‌دریغ هنرمندان که نشان از ارزشهای انسانی دارد، موجب دلگرمی و تسکین مردم این منطقه شد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد نگارخانه در قصرشیرین جهت ایجاد نشاط فرهنگی و هنری در منطقه زلزله‌زده از دیگر اقدامات در دستور کار است افزود: برگزاری برنامه هنری از جمله جشنواره مرزداران و جشنواره تئاتر طنز در شهرستان‌های قصرشیرین و سرپل‌ذهاب، کمک مالی جهت ترمیم آموزشگاه‌های موسیقی تخریب شده در شهرستان سرپل‌ذهاب و اختصاص بخشی از درآمد حاصله از برگزاری کنسرت‌ها تا پایان سال به زلزله‌زدگان از دیگر برنامه‌ها است.

جعفری از ایجاد سینمای سیار در مناطق زلزله‌زده و تجهیز سینمای رو باز قصرشیرین جهت اجرای تئاتر خیابانی در مناطق زلزله‌زده استان خبر داد و اظهار کرد: برگزاری سوگواره شعر و همچنین جشنواره نسیم همدلی در شهرستان ثلاث باباجانی از دیگر اقدامات در دستور کار این اداره است‌.

وی گفت: یک محل موقت با متراژ 500 متر در شهرستان سرپل‌ذهاب جهت برپایی فعالیت‌های فرهنگی و هنری برپا می‌شود.