به گزارش افکارنیوز،

این برنامه تلاش دارد،بگوید هنوز هم در آمریکا و اروپا سیاستمداران به دنبال زنده کردن جریان فتنه در ایران هستند و از دشمنی های آنها نسبت به ملت شریف ایران کاسته نشده است.

«اعترافات» به تهیه کنندگی احمد یوسفی و گویندگی ،آرش احمدی نهم دی ماه از رادیو ایران پخش

می شود.

عملکرد رسانه ها در فتنه 88

رادیو ایران در آستانه سالروز حماسه نهم دی تلاش می کند در برنامه «رویای اندلس» با حضور خانم دکتر لیلا وصالی متخصص سواد رسانه ای به بررسی رفتارها و عملکر د رسانه ها و شبکه های اجتماعی بپردازد.

در فتنه 88 نقش رسانه های خارجی در القاء تفکر تقلب بسیار پر رنگ بود رسانه های خارجی فارسی زبان که زمان زیادی از تاسیس آن ها می گذرد با پیاده کردن صحیح تاکتیک های خبری ، فضا را به سمتی که سیاست گذاران آنها تعیین کرده اند سوق دادند.

این رسانه با بهره از تاکتیک دروغ بزرگ یا استفاده از دروغ محض و همچنین تاکتیک های خبری مانند ادعا به جای واقعیت و همچنین ماساژ پیام و سانسور و... اقدام به پیشبرد اهداف خودشان در زمان فتنه 88 کردند و اینکه چه مقدار موفق بودند را باید به میزان تأثیری گذاری آن رسانه ها در زمان فتنه اشاره کرد که چگونه با ایجاد یک موج رسانه ای، حملات به نظام جمهوری اسلامی را تشدید می کردند.

برنامه رویای اندلس با حضور خانم دکتر لیلا وصالی متخصص سواد رسانه ای روز ششم دی ماه ضمن بررسی رفتار ها و عملکرد رسانه ها و شبکه های اجتماعی به بررسی نقش و تاثیر سواد رسانه ای در خنثی سازی تو طئه های دشمنان انقلاب اسلامی بپردازد.

«رویای اندلس» چهارشنبه ها ساعت 20:30 از رادیو ایران پخش می شود.

واکاوی علل ها و عوامل فتنه 88 در رادیو ایران

«بحث روز» رادیو ایران به بررسی علل و عوامل و زمینه های فتنه 88 می پردازد.

برنامه «بحث روز» چهارشنبه ششم دی ماه با حضور دکتر سید محمد حسینی کار شناس سیاسی وزیرسابق فرهنگ وارشاد اسلامی و هچنین سردار علیرضا افشار رئیس هیئت عالی اندیشه‌ورزی سپاه به بررسی علل و عوامل و زمینه های فتنه 88 می پردازد.

بررسی نقش منافقین و سلطنت طلب ها و حامیان خارجی آنها نظیر امریکا و انگلیس ،فرانسه ،و رژیم صهیونیستی نیز برخی دیگر از محورهای برنامه است.

بررسی ویژگی ها و شاخص های نهم دی، نقش مردم و رهبری در خنثی سازی فتنه 88 و درس ها و عبرت های فتنه 88 نیز از جمله محورهای این برنامه می باشد.

«بحث روز» به تهیه کننده جواد فیاضی، کارشناس مجری محمدرضا قربانی ساعت 12:45 تا 13:30 از آنتن رادیو ایران پخش می شود.