به گزارش افکارنیوز،

صبح امروز نشست خبری آغاز تولید انیمیشن «جوانمردان» با حضور مهدی سالم (مدیر شبکه امید)، محمد رحیم لیوانی (رئیس مرکز پویانمایی صبا) و جمعی از عوامل این پویانمایی برگزار شد.

در این نشست لیوانی با اشاره به رویکرد جدید مرکز پویانمایی صبا که سفارش محوری است گفت: بر طبق این رویکرد، تولید کنندگان انیمیشن از شبکه پخش کننده کارشان آگاهی دارند و این باعث می شود اهداف شبکه پخش کننده در تولید لحاظ شود. این موضوع سبب می‌شود عوامل تولید، مخاطب هدف خود را بهتر شناسایی کنند و حتی ارزیابی در مورد کار هم دقیق‌تر خواهد شد.

وی ادامه داد:  در مرکز صبا دیگر هیچ تولیدی انجام نمی‌شود و این شرکت‌های خارج سازمان صدا و سیما هستند که این کار را انجام می‌دهند. شرکت‌های فعال در این حوزه به قدری ظرفیت بالایی دارند که امروزه در بازارهای بین المللی ورود کردند. «جوانمردان» با تکنیک بازی‌های کامپیوتری ساخته می‌شود. در این روش از موتورهای گیم برای تولید انیمیشن استفاده می‌شود که باعث افزایش کیفیت و سرعت می‌شود. ضمن اینکه ساخت بازی های سه بعدی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده نیز ممکن خواهد شد.

وی با اشاره به حماسی بودن داستان این سریال اظهار داشت: این سریال در دوران حمله مغول اتفاق می‌افتد. پس از حمله بیگانگان جوانانی شروع به تشکیل هسته مقاومت می‌کنند و به صورت پارتیزانی به مبارزه با مغولان برمی‌خیزند. ما سعی کردیم شخصیت هایی کاملا ایرانی را در کار لحاظ کنیم تا قدرت، دلیری و شجاعت را به مخاطبان انتقال دهیم تا باری دیگر این دست از انیمیشن ها خوراک مناسبی برای مخاطبان شود.

لیوانی، مالکیت قطعی تمام آثار تولیدی رسانه ملی به خصوص انیمیشن را از آن سازمان صدا و سیما عنوان کرد و گفت: برای برخی پروژه‌ها گاهی اتفاقاتی می‌افتد که دلیلش اشتباهاتی در متن قرار داد است. گاهی اوقات هم تفاهمنامه‌هایی با نهادهای دیگر منعقد می‌شود که اجازه استفاده از اثر را می‌دهد.

مهدی سالم نیز در این نشست با اشاره به پیشرفت‌های دهه اخیر انیمیشن در ایران بیان کرد: در شبکه امید تا به حال 283 ساعت انیمیشن خارجی و 45 ساعت انیمیشن داخلی به نمایش درآمده است. یکی از خلأهای حوزه نوجوانان در حال حاضر موسیقی است ولی در انیمیشن «جوانمردان» به این موضوع توجه بسیار خوبی شده است.

در ادامه این نشست، علی احمدی کارگردان این اثر، هدف تولید آن را ایجاد حس میهن پرستی و تبلور انگیزه های ملی مذهبی در نوجوانان دانست و ابراز امیدواری کرد تاثیر گذاری آن با توجه به بازی رایانه ای‌اش بیشتر شود.

محمود سلطانی کارگردان فنی «جوانمردان» نیز با بیان تمرکز روی کیفیت بالای این انیمیشن گفت: ما سعی کردیم از آخرین راهکارهای انیمیشن‌سازی دنیا برای تولید استفاده کنیم. در این روش محتوا در یک محیط یک پارچه ساخته شده و پروسه رِندِرینگ حذف می‌شود. استفاده از هوش مصنوعی و موشن کپچر دیگر موضوعاتی است که برای تولید از آنها استفاده می‌کنیم.

گفتنی است؛ تولید انیمیشن «جوانمردان» در وهله اول برای 100 قسمت 20 دقیقه ای پیش بینی شده است. در این انیمیشن سعی شده تا با نمایش المان‌های زیبای ایرانی، هر کدام از کاراکترها پتانسیل تبدیل به یک شخصیت محبوب را داشته باشند.