به گزارش افکارنیوز،

شبکه های رادیویی همزمان با فرارسیدن 9 دی، روز بصیرت و روز میثاق امت با ولایت، 122 برنامه به مدت 2402 دقیقه روی آنتن می برند.

رادیو ایران

رادیو ایران از 2 تا 7 دی برنامه «روشنایی های یک مسیر» ویژه روز نهم دی را پخش می کند.

این برنامه کاری از گروه جامعه به تهیه کنندگی آرمان ستوده و گویندگی نوید نوروزی ساعت 19:40 پخش می شود.

ویژه برنامه "شکوه بصیرت" 9 دی به انعکاس مراسم بزرگداشت این روز در سراسر کشور می پردازد. "شکوه بصیرت" نه تنها به پوشش مراسم در تهران می پردازد بلکه گزارشگران رادیو ایران در سراسر ایران گزارش های خود را به برنامه ارسال می کنند .استفاده از صحبتهای کارشناسان مسائل سیاسی از دیگر قسمت های این برنامه خواهد بود که به تهیه کنندگی آرمان ستوده از ساعت 9:00 تا 10:30 شنوندگان را همراهی می کند.

"بحث روز" رادیو ایران نیز چهارشنبه ششم دی با حضور کارشناسان به بررسی علل و عوامل و زمینه های فتنه 88 می پردازد . بررسی نقش منافقین و سلطنت طلب‌ها و حامیان خارجی آنها نظیر آمریکا و انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی نیز برخی دیگر از محورهای برنامه است. بررسی ویژگی ها و شاخص های نهم دی، نقش مردم و رهبری در خنثی سازی فتنه 88 و درس ها و عبرت های فتنه 88 نیز از جمله آیتم های برنامه است.

برنامه "بحث روز" به تهیه کنندگی جواد فیاضی،کارشناس مجری محمدرضا قربانی ساعت 12:45 تا 13:30 از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

رادیو جوان

برنامه "دریچه" رادیو جوان 8 و 9 دی به مناسبت روز بصیرت با موضوع کنترل ذهن به روی آنتن می رود. "دریچه" برنامه ای از آیتم های مختلف است که در خصوص مسائل سیاسی و تاریخی به مباحث روشنگری، بصیرت و بیداری اسلامی اختصاص دارد. برنامه "دریچه" به تهیه کنندگی زهره عبدالرحیم روز جمعه 8 دی از ساعت 20 و روز شنبه 9 دیماه از 19:30 پخش می شود.

"عبور از غبار" نیز عنوان ویژه برنامه ای است که 8 و 9 دی به بررسی وقایع روز بصیرت اختصاص دارد. این برنامه به تهیه کنندگی حسین خلیل نژاد و گویندگی حسن خلقت دوست و فاطمه عباسی در قالب دو برنامه مستند 15 دقیقه ای از ساعت 18:15 و 15:45 پخش می شود.

رادیو گفت و گو

برنامه "صبح و گفت و گو" 9 دی ساعت 7 با اطلاع رسانی در خصوص برگزاری مراسم ویژه نهم دی و ارتباط با مسئولین برگزارکننده این مراسم ها شنوندگان را همراهی می کند.

برنامه " رویداد" 9 دی ساعت 12 با حضور کارشناسان به موضوع حماسه 9 دی ، تجلی بصیرت در سایه ولایت و نقش راهپیمایی 9 دی در شکست ترفندهای غرب و فتنه گران داخلی می پردازد.

برنامه "بدون خط خوردگی" نیز شنبه ساعت 19 نقش نخبگان دینی و سیاسی در ایجاد بصیرت را بررسی می کند.

برنامه گفت و گوی سیاسی" در قالب میزگرد از 6 تا 9 دی ساعت 17:30 تقدیم شنوندگان می شود. بررسی فتنه 88 در چارچوب استراتژی براندازی نظام جمهوری اسلامی توسط نظام سلطه ، بازخوانی فتنه 88 در چارچوب مدل های نوین آشوب سازی و بحران آفرینی از درون نظام و ... از بخش های برنامه است.

همچنین برنامه "عطر ماندگار" 8 و 9 دی به صورت شناور، بیانات مقام معظم رهبری درباره بصیرت افزایی و دشمن شناسی را روی آنتن می برد.

گفتنی است برنامه "بر بال سخن" 8 و 9 دی ساعت 8:30 و 10 سخنرانی رحیم پور ازغدی در خصوص 9 دی پخش می شود.

رادیو فرهنگ

گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ ویژه برنامه "9 دی 88 کجا بودید" را تدارک دیده است. این برنامه روز جمعه 8 دی از ساعت 18 به مدت 30 دقیقه روی آنتن خواهد رفت . برنامه "کافه نیمروز" نیز روز 9 دی ساعت 10:30 به موضوع اتفاقات 9 دی 88 خواهد پرداخت.

برنامه های "9 دی کجا بودید" و " یک پاسخ یک پاداش" نیز به شیوه پرسش و پاسخ و با مشارکت مخاطبان، به تبیین حماسه 9 دی پرداخته خواهد شد.

رادیو تهران

"سایه روشن" برنامه ای است که ساعت15:00 روز شنبه 9 دی در قالب مستند گزارشی به روی آنتن می‌رود. همچنین برنامه "صبح تهران" نیز که ساعت 6:35 به روی آنتن می‌رود، نگاهی اجتماعی و سیاسی به روز بصیرت خواهد داشت.

رادیو اقتصاد

رادیو اقتصاد به مناسبت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در برنامه "روز از نو" شنبه 9 دی به مقوله اهداف اقتصادی استکبار درخصوص ایجاد فتنه خواهد پرداخت.

برنامه "روز از نو" با هدف تنوع اطلاع رسانی و نشاط همگانی، کاری از گروه کشاورزی، به تهیه کنندگی مهدی شیار شنبه تا پنج شنبه ساعت6:30 از رادیو اقتصاد پخش می شود.

همچنین این شبکه در برنامه "ما می توانیم" روز جمعه 8 دی با رویکرد کلی در خصوص جایگاه ولایت و رهبری در امت اسلامی و نقش آن در هشت سال دفاع مقدس و زمان حال، اهداف استکبار در توطئه ها و نقش مردم در خنثی سازی آن به روی آنتن می رود. برنامه "ما می توانیم" کاری از گروه صنعت و بازرگانی به تهیه کنندگی غلامرضا عزتی جمعه ها ساعت 20 پخش می‌شود.

رادیو سلامت

برنامه "بفرمایید سیب" 8 دی با حضور کارشناسان، موضوع نقش بصیرت و آگاهی در زندگی را بررسی می کند. این برنامه یک مجله تفریحی، سرگرم کننده و آموزشی است که هر هفته به یکی از موضوعات حوزه سلامت می پردازد. ارتقای آگاهی مخاطبان در حوزه سلامت در راستای ایجاد نشاط و امید بخشی به مخاطبان هدف اصلی برنامه "بفرمایید سیب" است. این برنامه جمعه هر هفته از ساعت 17 تقدیم شنوندگان می‌شود.

برنامه "خونه زندگی" شبکه رادیویی سلامت نیز شنبه 9 دی، موضوع نگرش درست در زندگی را بررسی می کند. " خونه زندگی" کاری از گروه خانواده شبکه رادیویی سلامت است که به تهیه کنندگی سارا شریفی و شهرام زین العابدین شنبه تا پنج شنبه از ساعت 10:20 تقدیم شنوندگان می‌شود.

رادیو معارف

"تجلی بصیرت" رادیو معارف با هدف بیان تبیین حضور مردم در حمایت از نظام اسلامی و ولایت فقیه روی آنتن می رود. در این ویژه برنامه موضوعاتی همچون ثمرات و برکات حماسه و بصیرت 9 دی، تلاش‌های دشمن برای از بین بردن اهمیت و آثار این حماسه، بررسی همکاری دشمنان انقلاب با فتنه‌گران و حماسه 9 دی و استحکام پیوند مردم با ولایت توسط آیت الله سید احمد خاتمی بررسی خواهد شد. ویژه برنامه "تجلی بصیرت" کاری از گروه رویدادهای معارفی و اطلاع رسانی به سردبیری و تهیه کنندگی علی اسماعیلی و گویندگی رضا ملایی شنبه 9 دی از ساعت 8:40 به مدت 120 دقیقه به صورت زنده تقدیم شنوندگان خواهد شد.

رادیو صبا

برنامه "همپای صبا" ساعت 8:30 روز شنبه 9 دی به پرسش و پاسخ درباره حماسه 9 دی می‌پردازد.

رادیو پیام نیز در قالب متن های مرتبط ، به اهمیت حماسه 9دی در کلام مقام معظم رهبری و اهمیت این روز به عنوان روز میثاق با ولایت و دین داری خواهد پرداخت.

رادیو نمایش

نمایش رادیویی "بصیرت" شنبه 9 دی ساعت 6:30 از رادیو نمایش شنوندگان را همراهی می کند.

"بصیرت" داستان تحول یک دانشجو با دیدن خواب شهادت برادرش و رسیدن به این واقعیت است که جنگ هنوز ادامه دارد و دشمن در حال توطئه و تفرقه اندازی است و تأثیر او بر روی دوستانش را مرور می‌کند.

همچنین نمایش "آی آر 655" شنبه 9 دی ساعت 7:15 دقیقه به روی آنتن می رود.

داستان این نمایش از این قرار است که امیرپسندیده، استاد فیزیک دانشگاه تهران به دلیل مشکلات خانوادگی خواهرش که در آمریکا زندگی میکند به آنجا می رود، اما به بهانه نقص در ویزایش بازداشت می شود. در بازداشتگاه، ویلیام نیز که به جرم برهم زدن نظم عمومی و بدمستی بازداشت است به همراه امیر نگهداری می شود و ...

رادیو ورزش

برنامه "صبح و ورزش" از ساعت 7.10 صبح از طریق ارتباط با گزارشگران مستقر در سطح شهر و همینطور مصاحبه با ورزشکاران و سرآمدان ورزشی کشورمان به این رویداد مهم می پردازد.

همچنین برنامه "فرهنگ و ورزش" که از ساعت 11.30 همان روز و برنامه عصرانه که از ساعت 17 از این شبکه پخش می شود، در فواصل مختلف برنامه به بررسی این روز تاریخی و لزوم هوشیاری مردم برای مقابله با فتنه خواهد پرداخت.

رادیو قرآن

"مهرتابان" که برنامه صبحگاهی رادیو قرآن است، شنبه 9 دی ساعت 6:45 پخش شده و به موضوع کلی میهن دوستی و حب الوطن بر اساس فرمایش رسول خدا (ص) حب الوطن من الایمان، به موضوع روز بصیرت می‌پردازد.

همچنین در همان روز برنامه "صفحه تقویم" ساعت 8:10 به مرور خروش مردم انقلابی در 9 دی و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در سال 1388 شمسی خواهد پرداخت.