به گزارش افکار به نقل از ایرنا، پیش از حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری در مراسم اختتامیه، ‌ مجری برنامه به ارائه گزارشی درباره نظرسنجی انجام شده در نمایشگاه مطبوعات پرداخت.
وی گفت: نتایج این نظرسنجی از بازدیدکنندگان و اهالی مطبوعات در نمایشگاه مطبوعات درباره مهمترین اخبار روزهای اخیر حاکی از آن است که سه خبر سفر رهبر معظم انقلاب به قم، سفر رئیس جمهوری به نیویورک و سپس به لبنان، ‌ سه خبر مهم روزهای اخیر بوده است.
** مشایی، ‌ خبرسازترین چهره کشور
به گفته مجری برنامه، در بخش دیگری از این نظرسنجی، خبرسازترین چهره کشور از نگاه بازدیدکنندگان و اهالی مطبوعات، اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهوری بوده است.
** احمدی‌نژاد، ‌ پاسخگوترین فرد کشور
همچنین در این نظرسنجی از بازدیدکنندگان نمایشگاه، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری به عنوان پاسخگوترین فرد و مقام کشوری انتخاب شده است.
** سیل پاکستان، ‌ مهمترین حادثه جهان
با وجود آنکه طی چند ماه اخیر حوادثمختلفی در جهان رخ داده است، نتیجه نظرسنجی نشان داده که وقوع سیل در پاکستان به عنوان مهم ترین حادثه عنوان شده است.
** ' غدیر قم '، تیتر برگزیده
با سفر رهبر معظم انقلاب به قم و استقبال بی‌نظیر مردم از ایشان سبب شد تا رسانه‌ها، دراین خصوص تیترهای مختلفی برای اخبار خود انتخاب کنند که در نظرسنجی انجام شده در نمایشگاه مطبوعات تیتر ' غدیر قم ' به عنوان تیتر برگزیده انتخاب شده است.
** اهدای لوح تقدیر به رئیس جمعیت هلال احمر
به دلیل آمادگی در اطاعت از پیام رهبر معظم انقلاب در کمک رسانی به سیل‌زدگان پاکستان و ایجاد همدلی در امت اسلامی از سوی جمعیت هلال احمر، ابوالحسن فقیه رئیس این سازمان در این مراسم از سوی رئیس جمهوری لوح تقدیری به وی اهدا شد.
** در زمان دریافت هدیه از سوی سه نماینده چین، سودان و سوریه از سوی رئیس جمهوری، بانوی چینی قبل از دریافت هدیه، مجله‌ای را به احمدی‌نژاد نشان داد که در صفحه نخست آن عکس رئیس جمهوری با همتای چینی آن منتشر شده بود.
** بعد از اهدای جوایز از سوی رئیس‌جمهوری به برخی از برگزیدگان و همچنین تعدادی از پیشکسوتان عرصه مطبوعات، از سوی ماهنامه طنز وکاریکاتور‌ دو کاریکاتور محمدعلی رامین، ‌ معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد که در کنار رئیس جمهوری حضور داشت، ‌ اهدا شد که با نشان دادن آن به حاضران در مراسم، تشویق شدید حضار را به همراه داشت.