به گزارش افکارنیوز،

«اتاق تاریک» پنجمین فیلم بلند سینمایی روح الله حجازی پس از «در میان ابر‌ها»، «زندگی خصوصی آقا و خانم میم»، «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» و «مرگ ماهی» است؛ فیلم‌هایی‌ که به گفته منتقدان هر کدام از کیفیت بالایی برخوردار بودند.

 

حضور حجازى در دوره هاى مختلف فجر همواره با حواشى و اتفاقاتى همراه بوده است. «در میان ابرها» نخستین ساخته او در بیست و ششمین جشنواره فجر سیمرغ بهترین فیلم اول را دریافت کرد اما دو فیلم بعدى اش «زندگى خصوصى آقا و خانوم میم» و «زندگى مشترک آقاى محمودى و بانو» هردو به دلیل ممیزى از جشنواره فجر کنار گذاشته شدند و «زندگى مشترک آقاى محمودى و بانو»  بعد از دو سال توقیف و به دلیل حضور در جشنواره هاى خارجى فقط چند نمایش محدود در بخش خارج از مسابقه جشنواره داشت.

حجازى سه سال بعد از آخرین ساخته اش «مرگ ماهى» امسال با «اتاق تاریک» که تجربه‌اى متفاوت با سایر ساخته هایش محسوب مى شود به جشنواره فجر مى آید.

‌‎ساره بیات، ساعد سهیلى، محمد امامى، امیررضا رنجبران، مروارید کاشیان، ژیلا دایى، رضا احمدى با معرفى بازیگر خردسال؛ سید علیرضا میرسالارى بازیگران «اتاق تاریک» هستند.

در خلاصه داستان فیلم «اتاق تاریک» آمده است: فرهاد و هاله فصل جدید زندگی خود را آغاز کرده‌اند و این سرآغاز تغییرات دیگری است که آنها را در مواجهه با مسائل جدیدی قرار می‌دهد.