به گزارش افکارنیوز،

«اتاق تاریک» به کارگردانی و تهیه کنندگی روح الله حجازی، روزهای پایانی مراحل فنی را سپری می‌کند و برای نمایش در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر آماده نمایش می‌شود.

 

روز‌های پایانی مراحل فنی «اتاق تاریک» / فیلم روح الله حجازی آماده نمایش می‌شود

«اتاق تاریک» پنجمین اثر بلند روح‌الله حجازی است که بعد از آخرین ساخته‌اش به نام «مرگ ماهی» و دیگر آثارش مانند «در میان ابر‌ها» به کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی این هنرمند جوان به سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر راه یافته است.
 

روز‌های پایانی مراحل فنی «اتاق تاریک» / فیلم روح الله حجازی آماده نمایش می‌شود

حضور حجازی در دوره‌های مختلف جشنواره فیلم فجر به دور از حواشی نبوده و فقط یک فیلم «در میان ابر‌ها» موفق به کسب دریافت سیمرغ فجر شده است. در میان آثار ساخته شده توسط حجازی دو اثر «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» و «زندگی مشترک محمودی و بانو» هر کدام به دلیل ممیزی‌های بخش داوری از دور رقابت جشنواره فیلم فجر کنار گذاشته شدند، اما در عوض در جشنواره‌های خارجی فقط چند نمایش محدود داشته بود.

 

روز‌های پایانی مراحل فنی «اتاق تاریک» / فیلم روح الله حجازی آماده نمایش می‌شود

فیلمنامه «اتاق تاریک» را روح‌الله حجازی با روایتی از فصل مشترک زندگی فرهاد و هاله به نگارش درآورده است. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده: فرهاد و هاله فصل جدید زندگی خود را آغاز کرده‌اند و این سرآغاز تغییرات دیگرى است که آن‌ها را در مواجهه با مسائل جدیدی قرار مى دهد.

حجازی در جایگاه کارگردان، نویسنده و تهیه کننده سه سال پس از «مرگ ماهی» با «اتاق تاریک» تجربه‌ای متفاوت را نسبت به دیگر آثارش در جشنواره فجر ۳۶ به نمایش می‌گذارد.

ساره بیات، ساعد سهیلی، امیررضا رنجبران، مروارید کاشیان، محمد امامی، رضا احمدى، ژیلا دایی و سید علیرضا میرسالارى از جمله بازیگرانی هستند که با ایفای نقش در فیلم سینمایی «اتاق تاریک» به سی و ششمین جشنواره فیلم فجر خواهند آمد.

عوامل اصلى فیلم عبارتند از:

مدیر فیلمبرداری؛ پیمان شادمانفر، مدیرصدابرداری؛ حسین بشاش، طراح چهره پردازی؛ عباس عباسی، مدیر برنامه ریزى و دستیار اول کارگردان؛ امید علیازی، طراح صحنه؛ بهادر حسین زاده، طراح لباس؛ مروارید کاشیان، فیلمبردار؛ ادیب سبحانی، دستیار اول فیلمبردار؛ مرتضی سبحانی، مدیرتدارکات؛ امیر اسکندری، منشی صحنه؛ دنیا راد، عکاس؛ امیرحسین شجاعی، مشاور رسانه‌ای؛ آریان امیرخان، نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان؛ سید روح الله حجازی.