به گزارش افکارنیوز،

جشنواره «Le Catalan ۲۰۱۷» زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و انجمن عکاسی آمریکا (PSA) در ۶ بخش برگزار می شود که علی سامعی عکاس ایرانی به عنوان داور در این رویداد حضور دارد.

سامعی نماینده فیاپ‌ در ایران، دبیر جشنواره بین المللی عکس خیام و برنده بیش از ۱۱۰ جایزه عکاسی در جشنواره های داخلی و خارجی است. وی سال گذشته میلادی هم عضو هیئت داوران سی امین دوره جشنواره بین المللی عکس ردیسایم فرانسه بود. جشنواره ردیسایم ارتباط بسیار خوبی با هنرمندان ایرانی دارد به طوری که رضا دقتی هنرمند مشهور ایرانی نیز در سال های گذشته مهمان این جشنواره بوده است.

این رویداد از سوی کلوپ فرهنگی عکاسی پرپنیان در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در شهر پرپنیان فرانسه برگزار می شود و هیأت ۹ نفره داوری مسئولیت انتخاب آثار برتر را برعهده دارد.

این جشنواره سه نمایشگاه در مورد پروژه عکاسی خود برگزار می کند که نخستین نمایشگاه آن  مربوط به جشنواره بین المللی عکس بود که در ۶ بخش، تابستان ۲۰۱۷ در پرپنیان برگزار شد؛ بخش دوم آن، بخش میراث و فرهنگ کاتالان با نام Quatre Barres-Miquel Galmes است که نمایشگاه آن از ۲۱ دسامبر ۲۰۱۷ تا ۴ مارس ۲۰۱۸ در کاخ سلطنتی کولور (Château Royal de Collioure ) برپاست. نمایشگاه سوم  نیز مربوط به اعضای کلوپ فرهنگی پرپنیان در کاتالونیا و تعدادی از عکاسان مهمان است.