به گزارش افکارنیوز،

سیدجمال سیدحاتمی کارگردان سینما و تلویزیون با بیان اینکه آخرین قسمت سریال «محکومین» از کارگردانی من، شنبه هفته آینده پخش خواهد شد، درخصوص این سریال گفت: واقعیت این است که «لاک قرمز» یک فیلم اجتماعی برگرفته از واقعیت یک بخشی از جامعه ایران بود و حالا سریال «محکومین» نیز به بهانه معرفی حکم های جایگزین در بخش قضایی وارد شده است. سعی کردم همان روندی که در «لاک قرمز» داشتم را در مجموعه «محکومین» با نگاهی کاملا اجتماعی نسبت به مسائل روز جامعه ایران است که بتوانیم در بحث های قضایی وارد شویم.

کارگردان فیلم سینمایی «لاک قرمز» با توجه به قصه سریال «محکومین» ادامه داد: سعی کردیم در این سریال حکم های جایگزین مطرح شده در قوه قضائیه را تبلیغ کنیم تا مردم حق خود را بشناسند.

وی با اشاره به اینکه ساخت سری جدید سریال «محکومین» به نظر مثبت مدیران و مخاطبان بستگی دارد، بیان کرد: ساخت سریال نسبت به فیلم سینمایی بسیار زمان‌بر است و حدود 7 ماه درگیر کار می شویم. اما اگر بخواهم دوباره سریال بسازم، بستگی به مضمون فیلمنامه دارد. اینکه کاری جدید در حوزه اجتماعی باشد.

سید حاتمی با اشاره به مخاطبان رسانه ملی، افزود: تلویزیون نسبت به سینما، مخاطبان بیشتری دارد و نگاه بینندگان آن با سینما کاملا فرق می کند.

کارگردان مجموعه تلویزیونی «محکومین» در ادامه اظهار کرد: مراحل ساخت مجموعه های اپیزودی از یک مجموعه داستانی بلند، سخت تر است و فرق دارد. بینندگان ما با سریال داستانی بلند مدت بیشتر همراه هستند.

سید حاتمی ادامه داد: همانگونه که ساخت مجموعه های چند قسمتی برای ما سخت است، انتخاب بازیگر هم دشوار می شود، چرا که شاید برای یک بازیگر حضور در یک اپیزود یک یا دو روزه، خیلی خوشایند نباشد.

وی با بیان اینکه سعی کردیم از بازیگرهای چهره در مجموعه تلویزیونی «محکومین» استفاده نکنم، بیان کرد: در روند انتخاب بازیگرها سعی کردیم به سراغ بازیگرهای چهره نرویم. اگر تمام انتخاب با من بود، همه را نابازیگر انتخاب می کردم، ولی بر اساس سیاست های تلویزیون، بازیگر چهره هم در اپیزودها حضور دیده می شود.

سید حاتمی در پایان درخصوص بازخورد مخاطبان رسانه ملی گفت: براساس فرصت و بودجه ای که داشتم از خروجی کار و آنچه به روی آنتن رفته است راضی هستم.