به گزارش افکارنیوز،

مراسم اختتامیه فصل سوم نخستین جشنواره تلویزیونی مستند عصر روز یکسنبه ۱۷ اسفند با حضور سلیم غفوری مدیر شبکه مستند، مهدی میر تیموری دبیر جشنواره تلویزیونی مستند و جمعی از مستند سازان در موزه هنرهای معاصر برگزار شد.

در ابتدا مراسم میر تیموری دبیر جشنواره تلویزیونی مستند گفت: این جشنواره از ابتدای سال ۹۶ آغاز شده است و امروز اختتامیه فصل سوم این جشنواده برگزار می شود. در طول ۳ فصل ۱۳۴ فیلم مستند روی آنتن رفته است.

وی ادامه داد: فصل چهارم جشنواره تلویزیونی مستند از شنبه ۲۳ دی کار خود را با ۴۵ فیلم آغاز خواهد کرد و با پایان چهار فصل ۱۶۰ فیلمساز در قالب جشنواره مستند تلویزیونی مستند معرفی می شوند.

دبیر جشنواره تلویزیونی مستند در خصوص فیلمسازان شهرستان ها بیان کرد: نقش فیلمسازان شهرستانی در طول این چهار فصل پر رنگ بوده است و حضور فیلمسازان شهرستانی انگیزه ای بود تا بتوانیم این جشنواره را برگزار کنیم.

در ادامه این مراسم، سلیم غفوری مدیر شبکه مستند درخصوص جشنواره تلویزیونی مستند گفت: مخاطب این جشنواره مردم ایران هستند و اکران فیلم ها به جای سالن سینما در منازل مردم است.

وی ادامه داد: در سه فصل گذشته مجموع فیلم ها ۱۵ میلیون مخاطب داشتند. آماری که نشان از رشد سینمای مستند است.

مدیر شبکه مستند در خصوص رشد سینمای مستند اظهار داشت: سینما مستند در این چند سال اخیر رشد خوبی داشته است. به جرات می توان گفت سینمای مستند اگر از سینمای داستانی جلو نباشد عقب هم نیست و در جشنواره های داخلی و بین المللی با موضوعاتی که دارد می تواند موج ایجاد کند. بازخورد مدیران نشان می دهد که شرایط مستند در شرایط متفاوتی از سال های گذشته است.