به گزارش افکارنیوز،

محمدحسین قاسمى تهیه کننده فیلم "نفس" در خصوص غیبت فیلم سینمایی "نفس" در اسکار ٢٠١٨ گفت: واقعیت امر چند روز پیش اسامى نهایى فهرست اسکار بهترین فیلم خارجى زبان اعلام شد و با اینکه غیبت نفس قبل‌تر مشخص شده بود اما جاى این فیلم در اسکار بسیار خالى است.

وى در همین راستا افزود: البته این مورد را هم فراموش نکنیم که اسکار امسال در بخش آثار خارجى زبان به شدت فشرده و سخت بود و همراه با فیلم ما فیلم کارگردانی چون میشائیل هانکه نیز از اسکار بازماند. همینطور فیلم ١٢٠ ضربان که در کن جوایز فراوانى را دریافت کرده بود نیز از اسکار بازماند.

 

نفس به اسکار نرسید اما جوایز زیادی را از آن خود کرد/راه برای نفس همچنان ادامه دارد

تهیه کننده فیلم "شیار ١٤٣" از ادامه حضور بین المللى فیلم نفس خبر داد و افزود: علی رغم اینکه نفس به اسکار 2018 نرسید اما خوشبختانه تاکنون در حدود ٣٧ جشنواره خارجى شرکت کرده و جوایز متعددى را به دست آورده است. این راه همچنان براى این نفس ادامه خواهد داشت.

وى با اشاره به جغرافیا و مختصات شخصى هر فیلم در خصوص تهیه کنندگى و رویکرد بین المللى فیلم "مصادره" اولین ساخته مهران احمدى تاکید کرد: واقعیت من فیلم هایم را صرفاً براى موفقیت بین المللى نمى سازم و معتقدم که اثر باید در ابتدا با کیفیت بالا و در خور مردم ایران ساخته شود. حال پس از این گزینه مى توان به رویدادهاى بین المللى نیز فکر کرد.

 

 بازی رضا عطاران در مصادره قابل دفاع است/نفس به اسکار نرسید اما صاحب جوایز زیادی شد

قاسمى با اشاره به بازى خوب رضا عطاران در فیلم مصادره خاطرنشان کرد: ما سعى کردیم که فیلم از همه لحاظ کیفیت بالا و قابل قبولى داشته و یک کمدى سالم ساخته شود و به همین دلیل اعتقاد دارم مى توان به مصادره در جشنواره فیلم فجر امسال امیدوار بود. در وهله دوم از نظرم بازى رضا عطاران در این فیلم بسیار قابل دفاع و ارزشمند است.