به گزارش افکارنیوز،

امیر کربلایی زاده بازیگر و استند آپ کمدین جوان کشور گفت: مردم من را در برنامه خندوانه با اجرای استند آپ کمدی شناختند. سجاد افشاریان که در اتاق فکر خندوانه بود به درخواست من فیلم استند آپ هایم را به رامبد جوان نشان داده بود. از فصل دوم خندوانه که رامبد جوان پس از دیدن استند آپ اولم از کارم خوشش آمد و لطف کرد بازهم من را دعوت کرد که این همکاری ادامه دار شد.

قبل از اینکه وارد خندوانه شوم اولین کسی بودم که استند آپ کمدی را طبق تعریف درستی که در دنیا دارد به طور مستقل در ایران اجرا کردم. از اساتید تئاتر و سینما دعوت می کردم تا شاهد اجراهای من باشند و حمایت کنند. سال 91 با استند آپ «چی شد که مار خوردم» در کافه مرچ استارت کارم را زدم. آن موقع مرکز هنرهای نمایشی مجوزی برای این کار صدور نمی کرد به همین خاطر مجبور بودم که بدون مجوز کار کنم تا مردم با کارم آشنا شوند و بین استند آپ کمدی و دیگر هنرهای سرگرم کننده مانند تقلید صدا، جوک تعریف کردن و... تمییز قائل شوند. استند آپ کمدی در دنیا در دسته هنرهای نمایشی قرار می گیرد. بزرگان بسیاری در دنیا مانند رابین ویلیامز،لوئیس سیکه، ادی مورفی، جیم کری و وودی آلن استند آپ را افتخاری بر کارنامه هنری خود می دانند.

این که مردم من را به عنوان بازیگر نه صرفا استند آپ کمدین می شناسند برایم بسیار لذت بخش است و این که مردم نام من را در ویکی پدیا و گوگل دنبال می کنند تا سوابقم را بشناسند خیلی خوشحالم می کند. بعضی ها می گویند خندوانه خوب تو را مطرح کرد انگار که من هیچ سابقه هنری ندارم و به عنوان مثال قبلا آهنگر یا نجار بوده ام و الان که در خندوانه دیده شدم پیشه قبلی خود را رها کرده ام.من از ابتدای زندگی ام لحظه به لحظه کارهای هنری کرده ام. از سال 79 تئاتر تدریس کرده و شاگردان بسیار زیادی داشتم.

استند آپی که مهران مدیری انجام می دهد به صورت تاک شو است. یک برنامه ترکیبی سخن محور که با استفاده از لحظات کمدی اجرا می شود. او فردی بسیار موفق و دقیق در به کار بردن هجاها، آواها، کلمات، آکسان گذاری ها و ریتم و تمپو زیر لایه های کلام است که بسیار در این کار تبحر دارد. اما استند آپی که من کار می کنم مقداری متقاوت است. استفاده از زبان بدن و ابزار بازیگری در استند آپ من اجرای نمایشی تری را به وجود می آورد.