به گزارش افکارنیوز،

نخستین روز از جشنواره فیلم فجر برای اهالی رسانه در کاخ پردیس ملت مصادف با دومین روز اکران مردمی آثار در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر بود.

 

روز نخست جشنواره فیلم فجر

اکران آثار در سینمای پردیس ملت دیروز با حاشیه‌ها و اخبار فراوانی روبرو بود و خبرنگاران و عکاسان با مشکلات عدیده‌ای در پردیس ملت روبرو شدند که از جمله آنها می‌توان به نبود تعداد کافی پارکینگ، مشکلات تردد بین طبقات، نبود امکانات بهداشتی مناسب و همچنین ازدحام تعداد بسیاری از خبرنگاران در سالن نشست خبری اشاره کرد.

روز نخست جشنواره فیلم فجر

خارج از حواشی روز اول جشنواره برای اهالی رسانه روز سرد و بی‌رمقی بود و سه فیلم اکران شده نتوانستند رضایت منتقدین و جراید را کسب کنند. فیلم سینمایی کامیون ساخته کامبوزیا پرتوی با نقدهای فراوانی در خصوص کارگردانی، فیلم‌نامه و بازیگری روبرو شد.

دومین فیلم اکران شده در پردیس سینمایی ملت یعنی جاده قدیم نیز از سویی نتوانست رضایت مخاطبان را به خود جلب کند. نشست خبری این فیلم با حاشیه‌های فراوانی روبرو بود که از جمله آنها می‌توان به یک دست مشکی پوش‌ بودن عوامل به دلایلی که توضیح داده نشد اشاره کرد.

روز نخست جشنواره فیلم فجر

انیمیشن فیلشاه سومین و آخرین فیلمی بود که در پردیس ملت برای اهالی رسانه به نمایش درآمد و نسبتاً توانست رضایت آنها را جلب کند. نشست خبری این انیمیشن بسیار طولانی سپری شد و پس از آن روز نخست جشنواره فیلم فجر برای اهالی رسانه به پایان رسید.

این در حالی بود که پردیس‌ها و سینماهای مربوط شاهد استقبال چشمگیر مخاطبان از فیلم‌های سی‌و ششمین جشنواره فیلم فجر بودند و این استقبال در شهرستان‌ها نیز به شدت به چشم می‌خورد.

ابراهیم حاتمی‌کیا

فیلم سینمایی به وقت شام ساخت ابراهیم حاتمی‌کیا در پردیس اطلس مشهد با استقبال شگفت‌انگیز و پرتعداد مخاطبان روبرو شد. از حاشیه‌های اکران این فیلم می‌توان به اعتراض شدید ابراهیم حاتمی‌کیا نسبت به فیلمبرداری با دوربین موبایل در سالن سینما اشاره کرد.

ابراهیم حاتمی‌کیا

رکوددار روز دوم سی و ششمین جشنواره فیلم فجر فیلم لاتاری ساخته محمدحسین مهدویان بود. این فیلم توانست با 6 سانس فوق‌العاده تمامی رقبا را پشت سر گذاشته و موفق‌ترین فیلم اکران مردمی در روز دوم باشد. عوامل این فیلم دیروز در پردیس سینمایی مگامان با مخاطبان دیدار کردند.