به گزارش افکارنیوز،

نشست خبری فیلم سینمایی "چهارراه استانبول" به کارگردانی "مصطفی کیایی" امروز در پردیس سینمایی ملت با اجرای محمود گبرلو برگزار شد.

در این نشست مصطفی کیایی، مهدی پاکدل، هومن کیایی، بهرام رادان، سحر دولتشاهی و رعنا آزادی ور بازیگران و عوامل این فیلم سینمایی حضور داشتند.

 

نشست خبری فیلم سینمایی

مصطفی کیایی در خصوص : من درام شخصی خودم را ساختم و به اندازه نیاز داستان به موقعیت پلاسکو وارد شدیم اما تا آنجایی که جا داشت به این وضعیت پرداختیم. مخصوصاً در پلان سحر دولتشاهی آن وضعیت و موقعیت بسته را به تصویر کشیدیم.

وی افزود: ما این فیلم را کاملاً به هزینه شخصی ساختیم زیرا هیچ تهیه کننده ای پشت چنین کاری نمی ایستد. پس تصمیم گرفتیم به اندازه توانمان این فیلم را بسازیم.

این کارگردان سینما درباره انتخاب دوباره بهرام رادان و محسن کیایی در کنار یکدیگر ادامه داد: من ترجیح می دهم با سوپراستاری کار کنم که احترام را حفظ کند. من به این مسائل بسیار اهمیت می دهم و اصلاً از تکرار در انتخاب بازیگران نمی ترسم.

بهرام رادان بازیگر این فیلم درباره حضور خود در این فیلم افزود: من همیشه نیمه خالی نقش را می بینم تا بتوانم با بقیه ویژگی ها از نیمه پر نقش دفاع کنم. به شدت خوشحالم از اینکه زوج من و محسن در بارکد آنقدر خوب بوده که به یاد همه مانده است. من احساس می کنم که خانواده کیایی فیلم در ژانرهای مختلف خواهد ساخت.

رعنا آزادی ور درباره کم کاری خود در عرصه سینما اضافه کرد: من به عمد کم کار هستم. من عملاً امکان تجربه عملی را از خودم گرفته بودم. متاسفانه در سینمای ایران کسی اهمیتی نمی دهد که من بازیگر سختگیر باشم و در فیلم خوب بازی کنم و به همین خاطر تصمیم گرفتم دیگر سختگیر نباشم.

کیایی درباره چرایی انتخاب داستانی درباره حادثه پلاسکو تصریح کرد: من در همان زمان حادثه تصمیم گرفتم تا فیلمی با موضوع پلاسکو بسازم. دغدغه من تنها پلاسکو نبود بلکه وضعیت تولید داخلی بود. پلاسکو نمادی از وضعیت تولیدات داخلی ما بود و همه اینها نمادی از وضعیت فعلی صنعت داخلی ما بود.

ماهور الوند بازیگر این فیلم گفت: من با عشق و تمام انرژی در فیلم حضور پیدا کردم.

مهدی پاکدل نقش خود در فیلم چهارراه استانبول گفت: قطعاً این نقش برای من یکی از ماندگارترین نقش هایی است که تا به حال بازی کردم. بازی در این نقش برای من بار مسئولیت بسیار زیادی بود. این نقش بسیار مهم بود و توقع زیادی از آن میشد و من هم در حد توانم این نقش را ایفا کردم.