به گزارش افکارنیوز،

چهارمین روز از جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی ملت ملتهب ترین روز برای اهالی رسانه، منتقدین و خبرنگاران خواهد بود.

بدون شک این التهاب و ویژگی های جذاب این روز از جشنواره فیلم فجر را باید در اکران فیلم سینمایی "به وقت شام" آخرین ساخته "ابراهیم حاتمی کیا" کارگردان انقلابی سینمای ایران دانست.

پردیس سینمایی ملت به عنوان کاخ رسانه ها امروز با سه فیلم "امیر" به کارگردانی نیما اقلیما در اکران ساعت 14، "خجالت نکش" ساخته رضا مقصودی در اکران ساعت 17 و سرانجام به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا اکران ساعت 20 میزبان اهالی رسانه خواهد بود.

فیلم سینمایی

امیر

فیلم سینمایی "امیر" به کارگردانی "نیما اقلیما" امسال برای حضور در بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر انتخاب شده است.

"امیر" در ژانر اجتماعی ساخته شده است و در خلاصه داستان آن آمده: یکی با کار، یکی با پول، یکی با زندگی، یکی هم با سیگار. همه خودشونو می‌کشن. فقط راهاشون فرق می‌کنه.

میلاد کی مرام، هادی کاظمی، مصطفی قدیری، بهدخت ولیان، روشنک سه قلعه‌گی، وحید منافی، مهدی عامل هاشمی و سحر دولتشاهی ،بازیگر خردسال:آرتین گلچین ترکیب بازیگران این فیلم را تشکیل می دهند.

این نخستین تجربه نیما اقلیما به عنوان کارگردان فیلم سینمایی بلند است. اقلیما در این فیلم علاوه بر کارگردان نگارش فیلمنامه را نیز بر عهده داشته است و باید دید این کارگردان تازه وارد می تواند تجربه موفق افرادی همچون محمدحسین مهدویان و سعید روستایی را تکرار کند یا نه.

احمد مهرانفر

خجالت نکش

خجالت نکش داستان زندگی زن و شوهری را روایت می‌کند که با داشتن عروس، داماد و نوه، در سن میانسالی بچه‌دار می‌شوند. این اتفاق آن هم در روستایی کوچک که هیچ چیز از دید اهالی پنهان نمی‌ماند، زن و شوهر را دچار اتفاقاتی کمیک و بامزه می‌کند. اتفاقاتی که در نهایت باعث جدال این دو با یکدیگر می‌شود.

مهران فر که سال گذشته با فیلم تحسین شده "ماجرای نیمروز" راهی جشنواره فیلم فجر شده بود امسال در سی و ششمین دوره از جشنواره فیلم فجر با فیلمی کمدی به نام "خجالت نکش" حاضر شده است.

در فیلم "خجالت نکش" به کارگردانی "رضا مقصودی" احمد مهران فر، شبنم مقدمی، لیندا کیانی، سام درخشانی و الناز حبیبی به ایفای نقش پرداخته اند.

از آنجا که سیمرغ بلورین بهترین نقش اول مرد به طور معمول به سختی به بازیگران کمدی داده شده مهران فر برای کسب این جایزه راه سختی را در پیش دارد.

به وقت شام

به وقت شام

فیلم سینمایی "به وقت شام" به تهیه کنندگی محمد خزاعی دومین همکاری مشترک ابراهیم حاتمی کیا و سازمان اوج است که برای نخستین بار در سطح اول سینمای ایران به صورت مستقیم به حوادث منطقه و اسلام تکفیری می پردازد.

بازیگران مطرحی از کشورهای لبنان، سوریه، عراق و مصر در فیلم سینمایی "به وقت شام" جلوی دوربین ابراهیم حاتمی کیا رفتند.

پیر داغر، خالد السید، جوزیف سلامه، رامی عطاالله، لیث المفتی، علی سکر، سامر خلیلی، محمد شعبان از جمله بازیگرانی هستند که در کنار "هادی حجازی فر" و "بابک حمیدیان" به ایفای نقش پرداخته اند.

ساخت موسیقی فیلم سینمایی "به وقت شام" جدیدترین ساخته "ابراهیم حاتمی کیا" به "کارن همایون فر" سپرده شده تا بار دیگر این دو هنرمند همکاری داشته باشند.

"به وقت شام" دومین همکاری کارن همایونفر با ابراهیم حاتمی کیا پس از ساخت موسیقی فیلم "بادیگارد" به شمار می آید.

ابراهیم حاتمی‌کیا سال جاری همزمان با ماه مبارک رمضان تولید "به وقت شام" را کلید زد. اصرار ویژه حاتمی کیا مبنی بر اتمام مراحل تولید در سکوت خبری موجب شد تا اکثر اخبار در حد حدس و گمان مانده و در بیشتر مواقع از سوی مسئولین سازمان اوج رد شود.

هادی حجازی‌فر بازیگر مستعد این روزهای سینمای ایران یکی از نقش های اصلی به وقت شام را عهده دار است و به علاوه وی بابک حمیدیان که همواره بازیگر مورد علاقه حاتمی‌کیا بوده در این فیلم به نقش‌آفرینی پرداخته و مابقی بازیگران این فیلم را جمعی از بازیگران بین المللی سوری و عراقی تشکیل می دهند.