به گزارش افکارنیوز،

داریوش کاردان بازیگر مجموعه های تلویزیونی، درخصوص ایفای نقش در سریال «ستارخان» گفت: «ایراندخت» و یا «ستارخان» روایتگر وقایع دولت مشروطه، ستارخان و باقرخان و ماجرای اعدام شیخ فضل الله نوری شده و قصه هایی که حول این چند شخصیت می گذرد، را بیان می کند. همچنین در ادامه این مجموعه قصه ای درام با داستان «ایراندخت» قرار دارد. این سریال نیز مانند مابقی کارهای محمد رضا ورزی، ژانری تاریخی دارد.

وی با اشاره به ایفای نقش خود در این مجموعه تاریخی بیان کرد: من در این سریال، نقش رفیع الملک، وزیر تجارتخانه دولت مشروطه را بازی می کنم. وزیری که یک شخصیت خوشگذران و خاکستری دارد. در سریال می بینیم که هم جزو فراماسون ها قرار دارد و هم در مرحله از زندگی‌اش از آنها فاصله می گیرد.

 

رفیع الملک شخصیت واقعی در «ستارخان» نیست/ نقش های دیگری هم بازی کردم، اما تاریخی ها ماندگار شد

بازیگر مجموعه تلویزیونی «تبریز در مه» افزود: رفیع الملک، شخصیتی مستقل بوده، واقعی نیست. و براساس شواهد تاریخی ساخته و پرداخته شده است.

کاردان اظهار کرد: اتفاقات خوبی در مجموعه تلویزیونی «ستارخان» با ایفای نقش سعید نیکپور و دیگر هنرمندان رقم خورده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیشتر با تاریخ مجموعه های تاریخی ماندگار شده است، توضیح داد: من خودم هیچ اصراری برای بازی در سریال هایی با ژانر تاریخی ندارم. درواقع در مجموعه های تاریخی بسیاری مثل «تبریز در مه»، «سال های مشروطه»، «کلاه پهلوی» و «معمای شاه» حضور داشتم و ماندگار شده است. وگرنه من ژانر های دیگری هم بازی کردم، که یا درمورد آنها کم لطفی شده و یا در خاطره ها نمانده است.

کاردان عنوان کرد: ما همیشه با تاریخ زنده هستیم. بعد از پخش سریال «معمای شاه» یکسری از افراد گفتند که «معمای شاه» براساس واقعیت تاریخی نبوده است. اما من می گوییم اگر نیست، شما به دنبال واقعیت آن بروید و چِرایی آن را پیدا کنید. گاهی سلیقه کارگردان و رسانه و یا نگاه سیاسی بعضی از رخداد ها را کمرنگ تر نشان دهد و یا بخش هایی از تاریخ را پررنگ تر می کند. ما همیشه به خاطر احساساتی که داریم چشمهایمان را به روی واقعیت های تاریخی می بندیم. چه آنهایی که بعضی ها از مسئولان ناراضی هستند و یا آنهایی که از دوران پیشین ناراضی هستند.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «سالهای مشروطه» درخصوص همکاری دوباره با ورزی بیان کرد: سالهاست با ورزی کار می کنم و او نسبت به من لطف دارد. وقتی هم که بازی در این سریال را به من پیشنهاد داد آن را قبول کردم. درواقع اگر کارگردان دیگری هم باشد، که نقشی را معرفی کند که بتوانم خودم را نشان دهم، قبول می کنم.