به گزارش افکارنیوز،

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر این روزها به نیمه راه خود رسیده و طی چهار روز گذشته هنرمندان بسیاری برای اکران آثارشان به پردیس سینمایی ملت، کاخ رسانه ها آمده اند.

در این بین حضور هنرمندان حاشیه های بسیار زیادی را به همراه داشته است که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به غیبت برخی بازیگران اصلی فیلم‌ها همچون بابک حمیدیان و امین حیایی اشاره کرد. این دو بازیگر سینما با وجود اکران آثارشان در پردیس رسانه ها در میان خبرنگاران حاضر نشدند.

البته مشکل تنها به غیبت این بازیگران ختم نشده و امنتاع از مصاحبه و گفت و گو از سوی بسیاری از بازیگران آثار سینمایی حاضر در جشنواره فیلم فجر صدای اهالی رسانه را در آورده است.

اینطور تصور می شود که هنرمندان هنوز درخصوص حضورشان در سینمای تخصصی اهالی رسانه توجیح نیستند و عوامل آثاری همچون بمب، یک عاشقانه و چهارراه استانبول بعد از نشست بدون حضور در میان اهالی رسانه سالن را ترک کردند.

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

نکته جالب توجه و حائز اهمیت اما به این راحتی ختم نمی شود. اتفاق اصلی که در روزهای گذشته به صورت بسیار ملموسی حس شده حضور بازیگران زن صرفاً برای عکس برداری و کامل کردن آلبوم شخصی عکسشان است.

آنچه در نشست های خبری آثار به شدت به چشم می خورد همین موضوع است که بازیگران زن به هر نوع ممکن می خواهند با حرکات عجیب و ژست های ژورنالیستی سوژه عکاسان شوند. پردیس سینمایی ملت به عنوان سینمای تخصصی رسانه ها این روزها بیشتر به آتلیه شخصی بازیگران زن و مرد سینما مبدل شده است.

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

بازیگرانی که به طور معمول تنها در مواقع عکس برداری رویت می شوند و در زمان مصاحبه و گفت و گو به سرعت سالن نشست را ترک می کنند.

این وضعیت تا حدی پیش رفته که تاکنون چندین بار خبرنگاران نسبت به بی‌احترامی هنرمندان به اهالی رسانه اعتراض داشتند و حتی دیروز در هنگام طرح سوال از بازیگران چندین بازیگر بدون توجه به خبرنگاران مشغول ژست گرفتن برای عکاسان بودند.

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

این اتفاقات تا جای پیش رفت که خبرنگار مربوطه از بازیگر زن سینما درخواست کرد که به جای عکس انداختن حواسش به سوال خبرنگار باشد و محمود گبرلو مجری نشست به این دلیل از خبرنگاران عذرخواهی کرد.

جشنواره فیلم فجر

بازیگران سینمای ایران که این روزها در پردیس سینمایی ملت حضور یافته اند بدون توجه به رسالت وارد سینما شده و تنها به عکس گرفتن مشغولند. جالب آنجاست که اکثر بازیگران با عکاسان صحبت می کنند تا عکس ها را به صورت اختصاصی برای آنها ارسال کنند.

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

پردیس سینمایی ملت به عنوان کاخ رسانه ها یا بهتر بگوییم آتلیه ملت این روزها بیش از نقد و تحلیل و گفت و گو بین اهالی رسانه و هنرمندان مبدل به مجلسی تشریفاتی برای هنرمندانی شده که مشخصاً ساعت ها خودشان را برای عکس برداری آماده کرده اند.

جشنواره فیلم فجر

این در حالی است که عکاسان رسانه به شغل خود مشغول هستند و نمی توان ایرادی بر کار آنها گرفت اما سوالی که پیش می آید در این است که آیا هنرمندان سینما نمی خواهند در قبال فعالیت های خود پاسخگو باشند یا کلاً جشنواره فیلم فجر را یک دورهمی فرض کرده اند؟.