به گزارش افکارنیوز،

پنجمین روز از سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با اکران فیلم "مغزهای کوچک زنگ زده" به کارگردانی "هومن سیدی" در پردیس سینمایی ملت موسوم به کاخ رسانه ها آغاز شد.

این فیلم یکی از پرمخاطب ترین فیلم‌های این دوره از جشنواره بود. اکران مغزهای کوچک زنگ زده باعث شد پیش از اکران صف بلندی از خبرنگاران و عکاسان پشت درب سالن نمایش فیلم تشکیل شود.

نشست خبری فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده یکی از پر حاشیه‌ترین نشست‌های این دوره از جشنواره فیلم فجر بود تا آنجا که هومن سیدی در اعتراض به مشکلات به وجود آمده این نشست را متوقف کرد.

توقف نشست مغزهای کوچک زنگ زده به علت سوال یکی از خبرنگاران از هومن سیدی و ایجاد جو متنشج در سالن نشست شکل گرفت و باعث شد هومن سیدی با یکی از خبرنگاران به مشاجره لفظی بپردازد.

از دیگر حاشیه‌های مهم روز پنجم جشنواره فیلم فجر باید به حضور علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در پردیس سینمایی ملت اشاره کرد.

وی برای فیلم امپراطور جهنم به کارگردانی پرویز شیخ طادی در جشنواره حاضر شده بود و حضورش در نشست خبری فیلم باعث ایجاد جوی پرهیجان میان خبرنگاران شده بود.

فیلم سینمایی عرق سرد به کارگردانی سهیل بیرقی آخرین فیلمی بود که در روز پنجم جشنواره اکران شد. از حاشیه‌های نشست خبری فیلم عرق سرد می توان به مشکلات عمده در صدای سالن نشست اشاره کرد به نحوی که این مشکلات باعث شد چندین بار گفت‌وگو میان هنرمندان و خبرنگاران متوقف شود.

جشنواره فیلم فجر تاکنون به نیمه راه خود رسیده و از میان آثار اکران شده در پردیس سینمایی ملت فیلم هایی همچون مغزهای کوچک زنگ زده، لاتاری، به وقت شام مورد استقبال اهالی رسانه و منتقدین قرار گرفتند.