به گزارش افکارنیوز،

گروه موسیقی «دال» که حسابی سر زبان های دوستداران هنر اول افتاده است، به زودی آلبوم جدیدش با نام «کلاغ سفید» را منتشر می کند. این دومین آلبوم گروه «دال» است و آلبوم نخست این گروه تلفیقی «گذر اردیبهشت» نام داشت.

آلبوم «کلاغ سفید» شامل هشت قطعه با نام‌های، کلاغ سفید، زمستان، فصل آخر، سرزمین ما، روزهای آخر اسفند، آبی بیکران، نیمه خاموش و شبیه یک رویا است.

شایان شکرآبی آهنگساز و غزل مهدوی ترانه سرای قطعات این آلبوم هستند. امین هدایت، میلاد سعدی و یزدان بهمنی نیز سایر از دیگر اعضای گروه دال هستند. همچنین میلاد درخشانی خواننده و نوازنده، در یک قطعه گروه همکاری کرده است.

گروه «دال»، در اسفند ۹۲ با انتشار تک آهنگ «آوازم را می رقصیدی» شکل گرفت و از همان زمان بر سر زبان ها افتاد. این گروه که نامش را از اول واژۀ دوستی گرفته است، در سال 93 چند تک آهنگ در فضاى مجازى منتشر کرد. هر چه می گذشت، بیشتر از گروه «دال» صحبت می شد و این گروه به واسطه انتشار تک آهنگ ها جایش را در بین مخاطب هاى موسیقى تلفیقى پیدا کرد.

گروه دال در اواسط سال 93 قطعه «طعم شیرین خیال» را براى تیتراژ فیلمى با همین نام از کمال تبریزى ساخت. نخستین موسیقی گروه دال با نام «گذر اردیبهشت» در بهار 95 منتشر و جزو پر فروش ترین موسیقی هاى سال شد. این موسیقی در سى و دومین جشنواره موسیقى فجر برنده لوح تقدیر بهترین موسیقی تلفیقی سال و همچنین کاندید جایزه «باربد» در بخش آهنگسازى شد. در سی و سومین دوره جشنواره موسیقی فجر نیز این گروه کنسرتی را برگزار کرد که بلیت فروشی اش تنها سی دقیقه به طول انجامید که در نوع خود رکوردی بی نظیر و دست نیافتنی در تاریخ جشنواره است. این اتفاق گویای محبوبیت فراوان «دال» بود.

اعضاى این گروه را امین هدایتی(خواننده)، شایان شکرآبی(آهنگساز و پیانو)، غزل مهدوى (شاعر و ترانه سرا)، یزدان بهمنی ( سازهای هندپن و کوبه ای)، میلاد سعدی (سازهای کوبه‌ای)، فرشاد رضایى (گیتار باس) و آرش آذر (دودوک) تشکیل مى دهند.