به گزارش افکارنیوز،

اعظم بروجردی نویسنده و کارگردان نمایش «پهلوان» درباره شباهت این نمایشنامه به سریال «پهلوانان نمی میرند» که یکی از نویسندگانش بوده است، گفت: این اثر نمایشی که از ۱۶ بهمن ماه اجرای خود را در تماشاخانه مهر حوزه هنری آغاز کرده است از لحاظ زبانی به سریال «پهلوانان نمی میرند» نزدیک است اما این نمایشنامه تفاوت های اساسی با آن اثر دارد و نمایشی استعاری محسوب می شود و در واقع بخشی از آرزوهای من است که روی صحنه آمده اند.

وی درباره داستان نمایش توضیح داد: نمایش «پهلوان» قصه سه ناپهلوان است که برای به دست آوردن بازو بند پهلوانی جهان پهلوان ها را یکی بعد از دیگری می کشند اما تا می خواهند بازو بند را از دستش باز کنند بانویی از راه می رسد وبازو بند را باز می کند و می رود. آنها تصمیم می گیرند به هر ترفندی هست خاتون راکه تصور می کنند دختر پهلوان شهر است، پیدا کنند و بکشند تا بازو بند را پس بگیرند. از طرف دیگر مردم آخرین پهلوان شهر را که کودکی بیش نیست فراری می دهند و این ناپهلوانان نیز فکر می کنند با یافتن دختر، می توانند تنها پهلوان باقی مانده را نیز بیابند ...

بروجردی یادآور شد: این نمایشنامه آخرین کاری است که به رشته تحریر درآورده ام و در این راه مدیون ۲ نفر هستم؛ سیروس همتی که با نمایش «ریحانه» جرقه نوشتن این متن را در من روشن کرد و کوروش زارعی که از این پروژه بسیار حمایت کرده است.

این کارگردان تئاتر در پایان درباره فضاسازی نمایش توضیح داد: این نمایش از فضایی رئالیستی برخوردار است اما اتفاقاتی فراواقعی را به تصویر می کشد که محقق شده اند به همین دلیل است که معتقدم این اثر نشان دهنده آرزوهای من است. «پهلوان» در حال و هوای قصه های هزار و یک شب روایت می شود و با رویدادهای روز جامعه تلفیق شده است.

این نمایش تاریخی - حماسی، روایتی از قصه‌ پهلوانان‌نماها است که به بهانه‌ کسب بازوبند پهلوانی، پهلوانان واقعی را به قتل می‌رسانند.

در این نمایش بازیگرانی چون آرزو افشار، منوچهر علیپور، بهار ارجمند و انوش معظمی به ایفای نقش می‌پردازند. همچنین محمد فرشته‌نژاد به عنوان آهنگساز و شیلا نوروزی به عنوان طراح حرکت و سرپرست گروه فرم، اعظم بروجردی را در اجرای نمایش «پهلوان» یاری می‌کنند.

نمایش «پهلوان» با مدت زمان ۷۰ دقیقه تا ۱۱ اسفند ماه ساعت ۱۸ در تماشاخانه‌ مهر حوزه هنری میزبان علاقه‌مندان به نمایش است. تماشاخانه‌ مهر در ساختمان مرکزی حوزه هنری به نشانی خیابان حافظ، تقاطع خیابان سمیه واقع است.