به گزارش افکارنیوز،

نمایش اولیورتویست می‌تواند تا انتهای اجرایش به فروش ۸ میلیاردی دست پیدا کند و این به معنای آن است که این نمایش بیش از فیلم‌های مهم امسال فروش داشته است.

 روز گذشته در خبری منتشر شده در برخی خبرگزاری‌ها، اعلام شده است نمایش «اولیورتوئیست»، گران‌ترین نمایش تاریخ ایران به نحوی، موفق به فروش ۷۵ هزار بلیت شده است؛ اما در این خبر که از سمت بنیاد رودکی منتشر نشده، اعلام نشده است که این نمایش پرحاشیه به چه میزان فروخته است.

برای رسیدن به رقم فروش این نمایش که حسین پارسایی پیش از اجرا از رقم ۴ میلیارد سخن می‌گفت، می‌توان از چند حساب و کتاب ساده ریاضی و دقت نظر در شکل فروش در نوبت اول و دوم به رقمی معقول و نسبتاً دقیق دست یافت.

طبق پلان تالار وحدت و براساس تعداد صندلی‌های قابل فروش، در دور اول ٤٥٣ صندلی در طبقه همکف در هر نوبت به فروش رسیده است. قیمت بلیت در این طبقه ۹۵ هزار تومان در نوبت اول بوده است. این نوبت با ۶۰ اجرا به پایان می‌رسد. به عبارتی در دور اول نمایش از طبقه همکف ۲ میلیارد و ۵۸۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کسب کرده است. این مهم از آن جهت ادعا می‌شود که نمایش به ادعای گروه در تمام سانس‌ها Sold out شده است.


بیشتر بخوانید : استقبال کم نظیر تماشاگران از نمایش «الیور توئیست»


اما این تمام ماجرا نیست. در دور اول بالکن‌ها با توجه به بلیت‌های ۴۵، ۵۰ و ۶۰ هزار تومانی به شرح زیر فروش داشته‌اند:

بالکن اول با ۷۸ صندلی و قیمت ۶۰ هزارتومانی در ۶۰ اجرا به فروش ۲۸۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

بالکن دوم با ۸۴ صندلی و قیمت ۵۵ هزارتومانی در ۶۰ اجرا به ۲۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروش رسیده است.

بالکن سوم با ۱۰۰ صندلی و قیمت ۴۵ هزار تومان در ۶۰ اجرا می‌توانسته به ۲۷۰ میلیون تومان دست یابد.

به عبارت دیگر این نمایش در ۶۰ اجرای نخست خود با توجه به Sold out بودنش به فروش ۳ میلیارد و ۳۶۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

اما در دور دوم وضعیت فروش دستخوش تغییر شده است. در همکف از ردیف ١ تا ردیف ٨ بلیت به قیمت ۱۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. از ردیف ٩ تا ردیف ١٢ قیمت بلیت به ۱۲۰ هزار تومان تقلیل پیدا می‌کند و در ردیف‌های ۱۲ تا آخر قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان بوده است.

به عبارتی در هر سانس می‌توان به اعداد زیر در هر اجرا دست یافت:

ردیف ۱ تا ۸: با ۲۲۸ صندلی هر اجرا ۳۱ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان

ردیف ۹ تا ۱۲: هر اجرا با احتساب ۱۱۹ صندلی ۱۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان

ردیف ۱۳ تا آخر: هر اجرا با ۱۶۵ صندلی ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان

پس در هر اجرا دور دوم در طبقه همکف حسین پارسایی به فروش ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دست می‌یابد که با دو اجرایی بودنش به رقم ۱۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌رسد.

در بالکن‌ها نیز می‌توان به ارقام زیر دست یافت:

بالکن ویژه: ۴۰ صندلی ۸۰ هزار تومانی که برابر با ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در روز ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

در بالکن اول با ۷۸ صندلی باز و قیمت ۷۰ هزار تومان در هر اجرا ۵ میلیون ۴۶۰ هزار تومان و در هر روز به رقم ۱۰ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان می‌رسیم

در بالکن دوم با ۸۴ صندلی برای فروش و قیمت ۵۵ هزار تومان با ارقام ۴ میلیون و ۶۲۰ هزار در هر اجرا و ۹ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان در هر شب می‌رسیم.

در بالکن سوم نیز با وجود ۱۰۰ صندلی برای فروش و قیمت ۴۰ هزار تومان به ارقام ۴ میلیون در هر اجرا و ۸ میلیون در هر شب می‌رسیم.

حال می‌توان گفت: در هر شب این نمایش با گیشه ۱۵۹ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان دست پیدا می‌کنیم. این نمایش از ۱۵ بهمن روی صحنه رفته و به مدت ۳۰ شب اجرا می‌شود. با این حساب می‌توان گفت: در دور دوم با فروش کامل بلیت‌ها رقم ۴ میلیارد و ۷۹۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای نمایش به ارمغان می‌آورد. پس فروش کامل نمایش برابر با ۸ میلیارد و ۱۵۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود. این در حالی است که حسین پارسایی در یک مصاحبه تلویزیونی از فروش ۴ میلیاردی سخن گفته بود.

با این احتساب اگر اولیور توئیست در جدول فروش فیلم‌های سال ۹۶ قرار گیرد می‌تواند در رده هفتم و بالاتر از خالتور و رگ‌خواب و زرد و ماجرای نیمروز قرار گیرد. حتی فیلم خفه‌گی با بازی نوید محمدزاده، بازیگر مشترک دو اثر، به نیمی از فروش این نمایش نیز دست پیدا نمی‌کند. این در حالی است که نمایش تنها در یک سالن و در دو اجرای روزانه روی صحنه رفته است و توانایی تکثیر نداشته است.