به گزارش افکارنیوز،

رقیه توکلی کارگردان فیلم سینمایی «مادری» با اشاره به چگونگی اکران این اثر تا به امروز گفت: چهارشنبه دوم اسفند ساعت 11 صبح به ما گفتند که فیلم را اکران کنید و باید همان روز فیلم را اکران می کردیم؛ این در حالی بود که طبیعتا هیچ نمونه تبلیغات نداشتیم، سالن ها کم بود و غیره. با این وضعیت اکران آغاز شد و باید گفت که ما برعکس برخی اخبار منتشر شده، از پنج شنبه سوم اسفند نمایش را آغاز کردیم.

وی افزود: با همه این تفاسیر و مشکلات خوشبختانه فروشمان نسبت به فیلم هایی که همزمان با ما اکران شد، فروش بدی نداشتیم.

این کارگردان سینما ادامه داد: بازخورد مخاطبان فوق العاده عالی بود. فیلم «مادری» را قبلا در جشنواره های داخلی و خارجی دیده بودم، اما نمی دانم چرا وقتی با مردم آن را تماشا کردم حس بسیار خوبی داشتم و باعث شد از ساخت آن خوشحال باشم. مخاطبان انرژی مثبت فراوانی به من دادند تا نسبت به شرایط کنونی اکران و مشکلات آن، حالم خوب شود.

وی اضافه کرد: حالا معنی این جمله که «تا فیلمت را اکران نکنی، انگار فیلم نساختی» را می فهمم. خدا را شاکر و خوشحالم که فیلم اولم اکران شده و امیدوارم مورد حمایت بیشتری از سوی مردم قرار بگیرد. تا همین جا هم از حمایت آنها بسیار ممنونم.

توکلی در بخش پایانی صحبت های خود خاطر نشان کرد: تا زمانی که به عنوان فیلم اولی فعالیت دارم، نمی توانم برای اکران فیلمم تعیین تکلیف کنم، چون باید شرایط و اتفاقاتی که برای یک فیلم اولی می افتد را بپذیرم؛ اما امیدوارم در کارهای بعدی برای اکران بتوانم تاثیرگذار باشم و زمان اکران را انتخاب کنم.