به گزارش افکارنیوز،

فینال مستندمسابقه «فاز» محصول مرکز اوج کودک و نوجوان روز جمعه از شبکه دو و شبکه امید به صورت زنده روی آنتن رفت و با اهدای نشان «فرزند ایران زمین» و معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

این مستند مسابقه که ویژه نوجوانان و با محوریت قابل اعتماد بودن نوجوان ساخته شده بود در این مدت توانست تجربه ای تازه در برنامه سازی تلویزیونی و مواجه نوجوانان با چالش های اجتماعی رقم بزند.

در قسمت پایانی این برنامه تلویزیونی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای اهدای نشان فرزند ایران زمین در این مسابقه حاضر شد.

وی در این خصوص ضمن تجلیل از ساخت این مستند مسابقه گفت: من از ابتدا در جریان پخش مسابقه فاز بوده ام و قسمت هایی از آن را دیده ام و معتقدم این یک حرکت بسیار مثبت است.

ستاری به دغدغه خودش در این زمینه اشاره کرد و افزود: حدودا سه سال پیش من به دنبال چنین رویدادی شبیه مستند مسابقه «فاز» بودم که به دلایلی محقق نشد البته در خارج از کشور نمونه هایی اتفاق افتاده اما کاملا با این فضا متفاوت است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان ضمن اشاره به مخاطب نوجوان این برنامه گفت: اینکه ما بتوانیم به فرزندانمان خلاقیت را یاد بدهیم و نوآوری در رفتار و تفکرشان دیده بشود بسیار ازشمند است؛ به خصوص اینکه از این فضای تست زدن و کنکور جدا بشوند و بدانند برای اینکه بتوانند در جامعه تاثیرگذار باشند باید چه کار کنند و این هدفی است که به نظر من فاز توانسته از پس آن بربیاید و حتما به این هدف رسیده است.

معاون رئیس جمهور در پایان با اشاره به موفقیت فاز در جذب مخاطب افزود: قطعا فاز نظام آموزشی کشور را هم تحت تاثیر قرار داده است و ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جلساتی با مرکز اوج کودک و نوجوان خواهیم داشت و حتما برای دوره ها و فصل های بعدی فاز را تقویت خواهیم کرد.