به گزارش افکارنیوز،

حمید نعمت الله کارگردان سینما که امسال فیلم "شعله ور" را در جشنواره فیلم فجر داشت درخصوص انتخاب "امین حیایی" برای نقش اول این فیلم گفت: هر کارگردانی می خواهد که بازیگرش محبوب بوده و خوب بازی کند و همراه کارگردان باشد. از نظر من امین حیایی جمعی از این سه ویژگی مثبت بود و به همین دلیل وی را انتخاب کردم و از ماحصل کار به شدت راضی هستم. 

وی درباره دلیل انتخاب منطقه سیستان و بلوچستان و شهرهای آن برای ساخت شعله ور افزود: مضمون فیلم شعله ور یعنی حسادت از همان روز اول بشریت یعنی هابیل و قابیل با ما همراه بوده است. برای من این مضمون با فضای سیستان و بلوچستان با آن قدمت عجیبی که دارد تاثیر گذارتر بود و به همین دلیل از آن مکان برای ساخت فیلمم استفاده کردم.

کارگردان فیلم "بی پولی" درباره نقش مهم موسیقی در آثارش تصریح کرد: من علاقه شخصی بسیار زیادی به موسیقی دارم و برای من موسیقی عضو جدا ناپذیر اثر است که در این فیلم نیز کاملاً مشهود بود.

وی درباره مظلومیت اکثر شخصیت های زن آثارش ادامه داد: من هنوز زیاد فیلم نساختم که بتوان این اتفاق را عمومیت داد اما به نظرم در این تعداد اثری که کارگردانی کرده ام زن ها شخصیت پاک و مظلوم‌تری داشته اند. اغلب ما حسود هستیم و حسادت مساله شخصی اکثر ما آدم ها است و در این فیلم هم شخصیت مرد اثر درگیر این اتفاق شده بود.

کارگردان فیلم "رگ خواب" درباره انتخاب لوکشین های خارجی در فیلم شعله ور تصریح کرد: این دغدغه قرار نیست به خشونت و کشتار تبدیل شود. اینکه من برای فیلمبرداری سیستان و بلوچستان را انتخاب کردم علاوه بر فضای اثر و موازی بودن با متن به دلیل تنوع در لوکشین های آثار سینمایی است. بی معرفتی است که در ایران زندگی کنیم و فقط تهران در فیلم هایمان باشد و تهران را نشان دهیم.

نعمت الله ضمن اشاره به فعالیت‌های آتی خود در عرصه سینما خاطرنشان کرد: در حال حاضر درگیر ساخت بخشی از مجموعه ای برای تلویزیون هستم که در نوروز پخش می شود و بعد از آن ساخت فیلم جدید خود را شروع خواهم کرد.