به گزارش افکارنیوز،

توسیرا مِلاوتانتری رییس رادیو و تلویزیون سریلانکا که به‌ منظور شرکت در دومین نشست کمیته حقوقی و مالکیت فکری اتحادیه ABU به ایران سفر کرده است، با عباس ناصری طاهری مدیرکل امور بین‌الملل سازمان دیدار و تفاهمنامه ای را برای همکاری های دوجانبه امضا کرد.

عباس ناصری طاهری مشاور رییس و مدیرکل امور بین‌الملل رسانه ملی در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری‌های رسانه‌ای میان ایران و سریلانکا گفت: سریلانکا از ۲ منظر در ذهن مردم ایران جایگاه آشنا و خوبی دارد. اولین دلیل برای این آشنایی علاقه مندی ایرانیان به محصولات چای این کشور و دوم جغرافیای زیبایی است که فضای جذابی برای گردشگران ایرانی ترسیم کرده است.

وی تأکید کرد : تفاهم فرهنگی و رسانه ای میان ۲ کشور که ذیل همکاری های فرهنگی تعریف می شود فرصت خوبی است تا با ساخت برنامه های مشترک، دست اندرکاران رسانه ای ۲ کشور بیشتر با هم آشنا شوند. بر اساس این تفاهم نامه، همکاری های فرهنگی و رسانه ای میان تلویزیون سریلانکا و سازمان صدا و سیما گسترش می یابد و دو طرف از ظرفیت های مختلف خود برای تقویت فضای برنامه سازی استفاده می کنند.

توسیرا مِلاوتانتری مدیر تلویزیون سریلانکا نیز در این دیدار با اشاره به جذابیت کشور ایران برای حضور گردشگران و جایگاه مناسب ایران در فضای رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه گفت: حضور مستندسازان و برنامه سازان صدا و سیمای ایران در تامیل می تواند شروع خوبی برای آغاز تبادلات فرهنگی و رسانه ای باشد و ما علاقه مندیم کشورمان از منظر و نگاه مستندسازان ایرانی دیده شود.

این تفاهمنامه با حضور شریف انیس سفیر سریلانکا به امضا رسید.

در پایان طرفین بخشی از برنامه های تلویزیونی را برای معرفی فرهنگی و رسانه ای ۲ کشور تبادل کردند.