به گزارش افکارنیوز،

«بهتر شو» به تهیه کنندگی مولود فکور یکتا و با طرحی از شهرام مصباح کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که از ۲۰ فروردین سال آینده بطور زنده پخش خواهد شد.

قرار است فصل اول این برنامه در ۲۰ قسمت ۴۰ دقیقه ای و بصورت پخش چهار شب در هفته (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه) بین ۲ بخش خبری ساعت ۱۹ و ۲۱ روی آنتن برود. موضوع اصلی برنامه کاهش وزن است و هدف محوری آن تغییر سبک زندگی افراد در کنار افزایش سطح آگاهی آنها درباره چاقی یا اضافه وزن و بیماری های مرتبط است.

برای رسیدن به این هدف در این مسابقه، افراد مشهوری از جمله بازیگران سینما و تلویزیون، خوانندگان، ورزشکاران و... به صورت گروهی با یکدیگر به رقابت می پردازند. بدین منظور در هر قسمت روش زندگی یکی از این افراد مشهور مانند نوع غذا خوردن، میزان فعالیت، نحوه خرید کردن وی و... مرور می شود. همچنین این برنامه با دعوت از کارشناسان خبره در زمینه های تغذیه، روانشناسی، ورزش، سبک زندگی و پزشکان متخصص، در نظر دارد به دو مقوله علمی و سرگرمی به صورت همزمان بپردازد. 

مسابقه «بهتر شو» اپلیکیشنی طراحی کرده است که مخاطبان برنامه با نصب آن روی تلفن همراه خود می توانند در مسابقه بزرگ لیگ لاغری به صورت انفرادی، خانوادگی و یا حتی با همکاران خود شرکت کنند و از جوایز متعدد آن بهره مند شوند.

این برنامه همچنین با راه اندازی پویشی بنام «پویش دومیلیون کیلوگرم» قصد دارد در طی مدت شش ماه با همکاری بینندگان، این وزن از افراد کشور را کم کند تا به هدف اصلی سلامت جامعه نزدیک تر شود. نیما رییسی مجری و شهرام مصباح کارشناس ثابت مسابقه «بهتر شو» هستند. در اولین برنامه هم سید مهرداد ضیایی بازیگر و محراب فاطمی قهرمان پرورش اندام و قوی ترین مرد ایران مهمان خواهند بود.