به گزارش افکارنیوز،

ظرف دو سال گذشته با پیشنهاد پخش کننده و تهیه‌کننده به سینمادارها  در شورای صنفی نمایش به گونه ای برنامه ریزی و محاسبه شد که فیلم‌های «من سالوادور نیستم» از 5 اسفند 1394 اکران شود و «خوب بد جلف» از 27 بهمن 1395 روی پرده سینماها بیاید و تعداد هفته‌های اکران این فیلم‌ها در اسفندماه کمتر محاسبه شود . 

این کار به این دلیل بود که صاحبان آثار تشویق شوند تا فیلم‌هایشان را در اسفندماه اکران کنند و رونقی به سینما‌ها در این ماه که مدت‌ها بود به ماه مرده در سینمای ایران بدل شده بود ببخشند 

اما امسال با توجه به عدم ابلاغ آئین نامه اکران همچنان سینماها در بلاتکلیفی به سر می‌برند و هیچ یک از فیلم‌های متقاضی نوروز نمی‌دانند در چه زمانی اکران خواهند شد و بهترین زمان اکران را برای فیلم‌های نوروزی از دست دادیم  و اسفندماه سال 96 با کاهش مخاطب و کاهش فروش فیلم‌ها نسبت به سال گذشته مواجه خواهیم بود در حالی که سازمان سینمایی با ذوق زدگی از افزایش فروش فیلم‌ها در سال 96 خبر داد باید منتظر افت شدید فروش فیلم ها در اسفندماه باشد.  

این در شرایطی است که این هفته (14 اسفندماه) جلسه شورای صنفی نمایش نخواهیم داشت زیرا آئین نامه اکران هنوز ابلاغ نشده است. روز دوشنبه  (7 اسفندماه) آخرین جلسه شورای صنفی نمایش از سوی سخنگوی شورا اعلام شد و در این جلسه مدیرعامل خانه سینما و مدیر کل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی از اعضای شورای صنفی نمایش تشکر و قدردانی کرد. 

روز گذشته از سوی روابط عمومی فیلم «رفتن» اعلام شد فیلم در 19 اسفندماه اکران خواهد شد این در حالی است که غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش از اکران فیلم اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: آخرین جلسه شورای 7 اسفندماه بود و من از اکران فیلم اطلاعی ندارم. 

اسفندماه فرصت خوبی برای نمایش جدید فیلم‌های نوروزی بود که متاسفانه با این نحوه مدیریت و عدم ابلاغ آئین نامه اکران از سوی رئیس سازمان سینمایی کشور به صنوف تهیه‌کننده، پخش کننده، سینمادار و کارگردانان از دست رفت.