به گزارش افکارنیوز،

فرمول یک، روز گذشته با حضور محمد احسانی مدیر شبکه نسیم و دبیر چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم روی آنتن رفت.

احسانی در همان ابتدا با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره تلویزیونی جام‌جم گفت: چهار سال بود که جشنواره جام جم برگزار نمی شد. سعی کردیم امسال هر طور هست این جشنواره را برگزار کنیم و برای طولانی نشدن مراسم اختتامیه، برخی بخش ها مثل برنامه های ترکیبی را حذف کنیم.

وی افزود: امسال جشنواره با ارزیابی آثار تلویزیونی در بخش های فیلم و سریال، مستند، پویانمایی و مسابقات تلویزیونی برگزار می شود. سعی کردیم از داورانی بهره ببریم که مقبولیت و صلاحیت لازم برای داوری در حوزه مربوط را داشته باشند. پروسه انتخاب آثار حدود سه ماه طول کشید. داوران هم حدود یک ماه و نیم برای ارزیابی آثار وقت گذاشتند.

احسانی در پایان گفت: مراسم اختتامیه پنجشنبه 17 اسفند، از ساعت 19 آغاز می شود. در این مراسم علاوه بر معرفی برگزیدگان، تجلیل از خانواده شهدای رسانه ملی، اسماعیل شنگله و داوود میرباقری را خواهیم داشت.

در ادامه برنامه، نامزدهای این جشنواره فرهنگی هنری، به شرح زیر معرفی شدند:

 

نامزدهای بخش پویانمایی چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم

**بخش فیلمنامه:

-«تاریخ از این ور» افسانه بخشی

-«پهلوانان چهار» سیاوش رزین آبادی- مهدی حیدریان

-«پدر و پسر» هدی اسماعیلی- مسعود اصلانی

-«روبی و جوجه‌ها» احسان طاهری- بابک و بهنود نکویی

-«سارا و سامان» راضیه کاظم‌زاده ایرانشهر

**بهترین طراحی شخصیت:

-«روبی و جوجه‌ها» احسان انصاری

-«سارا و سامان» محمد میروهابی

-«بی‌خوابی» امیر غبار آستانه

-«هالاباما» نعیم تدین

-«بازمانده 2» سعید غنی‌زاده- حسن تبریزی

**بهترین طراحی فضا:

-«بازمانده 2» جعفر سلیم‌زاده

-«هالاباما» سلمان طاهری

-«موزه» بهروز یغماییان- نگار یغماییان- رامک امین کاظمی- احسان طاهری

-«روبی و جوجه‌ها» مهناز سلیمان‌نژاد

-«تاریخ از این‌ور» امیر معین- افسانه صانعی

**بهترین انیمیت:

-«روبی و جوجه‌ها» احسان انصاری

-«نظر شما چیه» محمدرضا عابدی

-«سارا و سامان» سعید خوشخو- محمد یعقوبی- محمد میروهابی

-«تاریخ از این ور» محمد مهدی احمدی

-«خال خالی» احسان سپهر

**بهترین موسیقی:

-«تاریخ از این ور» فرهاد صفا

-«پهلوانان چهار» سعید انصاری

-«روبی و جوجه‌ها» آرمین بهاری

-«بازمانده 2» عمران طاهری

-«پدر و پسر» شاندیز مهرآبادی

**بهترین کارگردانی:

-«پدر و پسر» سعید ضامنی

-«سارا و سامان» ناهید صمدی امین

-«تاریخ از این ور» اصغر صفار

-«روبی و جوجه‌ها» بابک و بهبود نکویی

-«بازمانده 2» احسان طاهری

**بهترین تهیه‌کنندگی:

-«تاریخ از این ور» مسعود صفوی

-«مهارت‌های زندگی2» رضا تقدسی

-«هالاباما» بابک نظری

-«بازمانده2» الهام ابراهیمی

-«موزه» نادر یغماییان

**بهترین میان برنامه:

-«گزارش‌های اوتی» علی درخشی

-«شوت» بابک و بهبود نکویی

-«فوتبال مدرن» رضا علی اکبریان کاهانی

**بهترین «کلیپ موزیکال»

- «شادمانه» مهناز یزدانی- حسین نظرپور

-«پرواز آسمان» بابک و بهبود نکویی

-«وقت خوابه» مهناز یزدانی

 

نامزدهای بخش مسابقات تلویزیونی چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم

**بهترین مسابقه میدانی:

خانه مستند انقلاب اسلامی برای «ضد گلوله» (شبکه مستند)

بلال الفت برای «ناهار فامیلی» (شبکه افق)

مهدی مطهر برای «فرمانده3» (شبکه افق)

مجید بهرامی مقدم برای «تیپ مخصوص» (شبکه یک)

**بهترین کارگردانی مسابقه میدانی:

حسام اسلامی، مجید عزیزی و مهدی جبین شناس برای «فرمانده 3» (شبکه افق)

مجید بهرامی مقدم برای «تیپ مخصوص» (شبکه یک)

مهدی ماهان و مجید عزیزی برای «ضد گلوله» (شبکه مستند)

افشین لیاقت و مصطفی امامی برای «آقای آتش نشان» (شبکه پنج)

**بهترین مسابقه استودیویی:

-جادوی صدا (حسین حسین‌خانی) شبکه سه

-کودک شو (ابوذر پورمحمدی، رضا نصیری شهررضایی) شبکه نسیم

-هوش برتر (پیمان پورمقیمی) شبکه نسیم

**بهترین کارگردانی مسابقه استودیویی:

-مسابقه فامیلی (فرید فردرو) شبکه پنج

-مسابقه کودک شو (رضا مهران‌فر) شبکه نسیم

-دستپخت (سیدوحید حسینی) شبکه یک

**بهترین اجرا:

-حسین رفیعی برای 2 برنامه دستپخت‌های خودمانی و این خانواده در شبکه دو

-جواد مولانیا برای 2 برنامه مسابقه فامیلی و چهار،سه، دو، یک در شبکه‌های پنج و چهار

-افشین زی‌نوری برای 2 مسابقه جادوی صدا و هوش برتر در شبکه‌های سه و نسیم

-سید وحید مرتضوی برای اجرای برنامه اسرا و بشارت در شبکه قرآن

**بهترین طراحی صحنه و دکور:

-پیمان قانع برای برنامه کودک‌شو در شبکه نسیم

-مجید بیات و مرتضی شجاعی برای مسابقه فامیلی در شبکه پنج

-محمد هاشمی برای مسابقه هوش برتر در شبکه نسیم

 

نامزدهای بخش مستند چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم

**نامزدهای بخش پژوهش:

-ایران در سپیده دم (محمد مقدم) شبکه یک

-فصلی دیگر (مریم السادات مؤمن‌زاده) شبکه مستند

-کوی دانشگاه (ایرج عرب‌زاده یکتا) شبکه چهار

**بهترین کارگردانی:

-آبی کمرنگ(آرش لاهوتی) شبکه مستند

-محیط‌بان و پلنگ (فتح‌اله امیری، نیما عسگری) شبکه جام‌جم

-آوانتاژ (محمد کارت) شبکه مستند

-دکوپاژ (سیدمازیار هاشمی) شبکه افق

**بهترین فیلم:

-آبی کمرنگ (آرش لاهوتی) شبکه مستند

-فصلی‌دیگر (مریم السادات مؤمن‌زاده) شبکه مستند

-محیط‌بان و پلنگ (فتح‌اله امیری) شبکه جام‌جم

-آوانتاژ (محمد کارت و آبان عسکری) شبکه مستند

**بهترین مجموعه مستند تلویزیونی:

-دکوپاژ (سید مازیار هاشمی) شبکه افق

-ایرانگرد (جواد قارایی) شبکه یک

-هویدا (مهدی مطهر) شبکه مستند

-اقلیم (موسی جابری) شبکه مستند

 

نامزدهای بخش فیلم و سریال چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم

-«چرخ فلک» مجید مولایی شبکه یک

-«کیمیا» محمدرضا شفیعی شبکه دو

-«پرده نشین» سیدمحمود رضوی شبکه یک

-«گمشدگان» علی حجازی مهر شبکه دو

-«در جستجوی آرامش» علی آشتیانی پور شبکه پنج

بهترین کارگردانی:

-«چرخ فلک» عزیزالله حمیدنژاد شبکه یک

-«گمشدگان» رضا کریمی شبکه دو

-«در جستجوی آرامش» سعید سلطانی شبکه پنج

-«نفس» جلیل سامان شبکه سه

-«هشت و نیم دقیقه» شهرام شاه حسینی شبکه دو

-«گاهی به پشت سر نگاه کن» مازیار میری شبکه دو

بهترین نویسندگی:

-«چرخ فلک» علیرضا طالب زاده شبکه یک

-«هشت و نیم دقیقه» علی دادرس، بابک کایدان و آزیتا ایرایی شبکه دو

-«کیمیا» مسعود بهبهانی نیا، زهرا پارسافر شبکه دو

-«لیسانسه ها» سروش صحت و ایمان صفایی شبکه سه

-«زیر پای مادر» سعید نعمت الله شبکه یک

بهترین بازیگر مرد:

-حسن پورشیرازی برای «کیمیا» شبکه دو

-فرهاد آییش برای «پرده نشین» و «دیوار به دیوار» شبکه یک و سه

-هوتن شکیبا برای «لیسانسه ها» شبکه سه

-محسن تنابنده برای «پایتخت4» شبکه یک

-مهدی سلطانی برای «زیر پای مادر» و «کیمیا» شبکه یک

بهترین بازیگر زن:

-شبنم قلی خانی برای «هشت و نیم دقیقه» شبکه دو

-اندیشه فولادوند برای «چرخ و فلک» شبکه یک

-بهناز جعفری برای «زیر پای مادر» و «چرخ و فلک» شبکه یک

-پریوش نظریه برای «زیر پای مادر» شبکه یک

-آزیتا حاجیان برای «کیمیا» شبکه یک