به گزارش افکارنیوز،

حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی امروز شنبه ۱۹ اسفند در نشست اعلام برنامه های رادیو در نوروز ۹۷ بیان کرد: رادیو در زندگی مردم تاثیرگذار است و به همین دلیل در فصل جدید فعالیت های رادیویی توجه به وجه تعاملی رادیو در دستور کار است.

وی افزود: امیدواریم شبکه های مختلف رادیو بتواند خواسته ها و علایق مردم را پوشش دهد. ارتقای سطح زندگی، تقویت خودباوری، دوری از فضاهای سیاسی، توجه ویژه به افزایش مهارت های زندگی، نقش جدی رسانه در آموزش و حوزه تکالیف شهروندی و مباحث حقوق شهروندی بخش عمده ای از محورهایی است که در رویکرد جدید رادیو در دستور کار است.

معاون صدا عنوان کرد: ارتقای معنویت در جامعه و توجه جدی نسل جوان به توانایی های کشور از مسایل دیگر است و اگر رادیو بخواهد نیاز مخاطب را در نظر بگیر باید روی گوناگونی سلایق نگاهی جدی داشته باشد.

شاه آبادی با اشاره به نتیجه حضور چند ماه خود در رادیو بیان کرد: من در این چند ماه سعی کردم توجه ویژه ای به مخاطب و نیاز مخاطب در دستور کار باشد و نیاز شنوندگان باید از سوی مدیران رادیو پاسخ جدی و جامعی داشته باشد.

وی افزود: حل مشکلات صتفی همکارنمان نیز از اولویت های ماست و با رفع مشکلات به دنبال تنوع و خلاقیت هستیم. همچنین باید از ظرفیت بخش های دیگر سازمان صداوسیما استفاده کرد و نقش رادیو به عنوان یک پتانسیل نباید کمتر شود و امروز سهم جدی تری از ظرفیت های سازمانی باید در اختیار این بخش باشد. مهاجرانی، محمدحسین صوفی، نسرین آبروانی مدیران قبلی رادیو بودند که هر کدام به سهم خود نقش داشتند و امروز رادیو در نقطه خوبی ایستاده است.

وی با اعلام اینکه آخرین نظرسنجی ها نشان می دهد حجم شنوندگان رادیو بسیار افزایش یافته و به ۳۵/۹ رسیده است، گفت: ما در تلاشیم هم ارتقای ضریب نفود کمی رادیو و همچنین ارتقای کیفیت برنامه ها را داشته باشیم.

معاون صدا درباره برنامه های نوروزی گفت: رویکرد ما این است که برنامه های مفرحی داشته باشیم البته در مناسبت های مربوط به شهادت متناسب با آنها برنامه هایی در نظر گرفته شده است.

شاه آبادی اضافه کرد: یکی از رویکردهای ما در نوروز ترویج گردشگری دینی است که به دلیل تقارن با ایام شهادت، با کمک امامزاده ها و اماکن مذهبی به این موضوع می پردازیم. توسعه و گردشگری و کمک به کاهش خروج ارز از کشور از دیگر رویکردهای ماست.

به گفته وی، توجه به توفیقات و پیشرفت های کشور و همچنین توجه به خانواده شهدا، کتاب و کتابخوانی از دیگر موضوعات مورد نظر برای نوروز ۹۷ رادیو است.