به گزارش افکارنیوز،

در حالی که اکثر پیش بینی‌ها نسبت به اکران نوروزی سال ۹۷ از رکوردشکنی‌های ویژه فیلم‌های روی پرده خبر می‌داد، اما در نتیجه اتفاقی کاملاً نامید کننده برای سینمای ایران افتاد.

هفت فیلم اکران نوروزی سال ۹۷ در مجموع طی روز اول به فروش ۲۰۰ میلیون تومانی دست پیدا کردند تا یکی از ضعیف‌ترین افتتاحیه‌های نوروز در دهه نود را رقم بزنند.

این در حالی است که سال گذشته فیلم‌های "گشت ۲" و "ماجرای نیمروز" یعنی تنها دو فیلم به این مبلغ دویست میلیون تومانی دست پیدا کرده بودند. هم اکنون جدول فروش سینمای ایران در روز دوم برای فیلم‌های روی پرده اکران نوروزی ارقام نه چندان جالبی را به نمایش گذاشته که به شرح زیر است:

مصادره ساخته "مهران احمدی" با بازی "رضا عطاران" که خود یکی از گیشه دارترین بازیگران سینمای ایران است تنها به ۱۴۰،۶۳۰،۰۰۰ تومان فروش طی دو روز دست پیدا کرده است.

لاتاری ساخته محمدحسین مهدویان که خود سال گذشته با ماجرای نیمروز یکی از رکورداران بود پس از نزدیک به دو تنها ۶۲،۴۵۱،۰۰۰ تومان فروخته و در جایگاه دوم ایستاده است.

به وقت شام جدیدترین ساخته ابراهیم حاتمی کیا با توجه افت فروش سینمای ایران در اسفند ماه ۹۶ به فروش معادل ۴۴،۰۱۶،۰۰۰ تومان دست پیدا کرده و در رتبه سوم جدول ایستاده است.

لونه زنبور فیلم کمدی ساخته برزو نیک نژاد هم با وجود مضمون طنز در رقابت با سایر آثار نتوانسته به فروشی خوب برسد. این فیلم ۳۴،۵۵۷،۰۰۰ تومان فروش چهارم شده است.

خرگیوش دیگر نماینده سینمای کمدی هم رتبه پنجمی را با ۱۷،۶۱۹،۰۰۰ تومان فروش از آن خود کرده است. انیمیشن فیلشاه البته مطابق پیش بینی‌ها در مقابله با سینمای ایران شکست خورده و مبلغ ناچیز ۴،۹۳۴،۰۰۰ تومان فروش را ثبت کرده تا به رتبه ششم کفایت کند.

فِراری ساخته آخر علیرضا داوود نژاد، اما شکست خورده اکران افتتاحیه نوروز ۹۷ است. این فیلم با بازی "محسن تنابنده" و "ترلان پروانه" ۴،۶۵۹،۰۰۰ تومان فروخته تا با این فروش فاجعه بار رتبه آخر جدول نوروزی سینمای ایران را قبضه کند.