به گزارش افکارنیوز،

وقتی مهران مدیری در مرد دو هزار چهره اش مسعود شستچی را در یکی از موقعیت‌های اشتباهی به تمرین یک تیم فوتبال برد و در فضایی کمیک و البته تراژیک نقش سرمربی تازه از فرنگ برگشته آن تیم را (با نگاهی آزاد به حضور افشین قطبی در پرسپولیس) بازی کرد، خیلی‌ها برداشت شان این بود که این کمدین محبوب عاشق فوتبال است. شوخی و سر به سر گذاشتن با امیر قلعه نویی، فیروز کریمی، غلام پیروانی و علیرضا نیکبخت و اشاره به زد و بند‌های پشت پرده جای تردید باقی نمی‌گذاشت که مهران مدیری یک خوره فوتبال است، اما برنامه دورهمی حقیقت تازه‌ای را به نمایش گذاشت؛ مدیری هیچ چیز از فوتبال نمی‌داند.

اطلاعات فوتبالی مدیری در حد ناچیز!

کمدین محبوب تلویزیون حتی نمی‌داند علی پروین برای کدام تیم‌ها بازی می‌کرد. او از فوتبال خیلی که بداند در حد اسم و رسم ناصر حجازی، لحن علی پروین، طنزپردازی فیروز کریمی، گلزنی خداداد عزیزی مقابل استرالیا، پیروزی ایران مقابل آمریکا در بازی قرن و البته آشنایی با افتخارات علی دایی است.

وابسته به گوشی

البته آن‌ها که مخاطب جدی‌تر کار‌های مدیری هستند خیلی خوب می‌دانند مهران به شدت نویسنده محور است و اتکای عجیبی به متن نویسنده هایش دارد. او اغلب شوخی هایش را درست مطابق متن نویسنده‌ها انجام می‌دهد. البته هنر بداهه گویی اش هم در طول اجرای برنامه به کارش می‌آید، اما مدیری خیلی به آن گوشی که در دورهمی در گوش خود دارد وابسته است.

راز موفقیت مدیری و رامبد جوان

این حرف‌ها به معنی زیر سوال بردن مدیری نیست. اتفاقا شومن‌های بزرگ خارجی هم نویسنده محور هستند و کمتر از خودشان چیزی می‌گویند. راز موفقیت برنامه مدیری و همین طور رامبد جوان این است که نویسنده دارد، اما مسئله اینجا است که مردم تصور می‌کنند تمام این متلک‌ها را خود مدیری می‌اندازد و تمام اطلاعات را هم خودش دارد.

نویسنده آشنا به ورزش

در حیطه ورزش حداقل چنین نیست. مدیری در دورهمی نویسنده‌ای دارد که قبلا روزنامه نگار ورزشی بوده و اوست که در دعوت از مهمان‌های ورزشی به مدیری مشورت می‌دهد و متلک‌های جالب مدیری به ورزشکاران محصول نوشته‌های این نویسنده است. مثلا همان داستان بازوبند کاپیتانی استقلال که مدیری ۵ تا بازوبند آورد و گفت: مشکل کاپیتانی استقلال را حل کنید، این‌ها همان لحظه در گوشی مهران گفته می‌شد. مدیری حتی نمی‌توانست این چهار، پنج اسم را تلفظ کند.

فوتبال آدم را از زندگی می‌اندازد!

یکی از همکاران مدیری با تایید این روایت می‌گوید من سالهاست مدیری را می‌شناسم و سر کار‌های مختلف با او بوده ام. مهران هیچ وقت دغدغه فوتبال را نداشت. او بین ورزش‌های حرفه‌ای کشتی را خیلی دوست دارد، البته نه اینکه خودش کشتی بگیرد. خودش عاشق شناست، گاهی اوقات هم برنامه می‌گذارد که به کوهنوردی و اسکی برود، اما کمتر وقت می‌کند، ولی شنا را همیشه در برنامه اش دارد. اخیرا به ورزش‌های هوایی هم علاقه‌مند شده و کشتی را هم پیگیری می‌کند. خودش به شوخی می‌گوید، کشتی خوب است، فوتبال به درد نمی‌خورد، خیلی طولانی ست، کشتی ۱۰ دقیقه‌ای تمام می‌شود و به کارهایت هم می‌رسی، ولی فوتبال تو را از کار و زندگی می‌اندازد. وقتی بچه هم بودم فوتبال برایم جذاب نبود. خودم دنبال توپ می‌دویدم و بازی می‌کردم، ولی اینکه بروم استادیوم و بازی ۲ تیم را تماشا کنم یا پای تلویزیون وقت خودم را برای بازی فوتبال بگذارم، هرگز...! آخر این چه کاری است؟ نتیجه بازی را بعدا از دوستان می‌پرسم دیگر!

بی علاقه به فوتبال داخلی و خارجی

به گفته این شخص، کمتر پیش آمده مدیری موقع پخش مسابقه فوتبال پای تلویزیون بنشیند. بعید می‌دانم حتی بازی ایران و استرالیا که از هر ۱۰ ایرانی حداقل هشت نفر آن را زنده دیدند را مدیری دیده باشد. فکر کنم بازی ایران و آمریکا در جام جهانی فرانسه را دیده و شاید دقایقی از بازی ایران و آرژانتین. تا به حال من جایی ندیدم یا نشنیدم که مهران فوتبال خارجی تماشا کند. علاقه‌ای به فوتبال ندارد.

شوخی با مایلی کهن

یکی از برنامه‌های جذاب ورزشی دورهمی، برنامه‌ای بود که با حضور محمد مایلی کهن ضبط و پخش شد. آنجا که مدیری، مایلی کهن را روبروی محمد نادری نشاند و مشخص شد ۳۰ سال قبل مایلی کهن در یک تصادف باعث کشته شدن پدر بازیگر برنامه شده است. مدیری شوخی‌های عجیبی هم با مایلی کهن کرد که پشتوانه تمام شوخی هایش متن‌ها و پرسش‌های همان برنامه‌ای بود که سابقه ورزشی نویسی دارد و مایلی کهن را کامل می‌شناسد.

با خداداد خوش گذشت

بدون تردید بهترین برنامه ورزشی دورهمی با حضور خداداد عزیزی رقم خورد. خداداد خیلی زود سر شوخی را با مدیری باز کرد و مدیری هم گل ایران به استرالیا را گل مهدوی کیا به مارک بوسنیچ معرفی کرد و چند بار سر به سر عزیزی گذاشت. خداداد هم در خنده دارتر شدن این برنامه نقش داشت. خود مدیری می‌گوید با خداداد از همه بیشتر خوش گذشت. شبی که عزیزی به برنامه آمد همه چیز در بهترین شکل ممکن بود.

خسرو گرفت، رحمتی نگرفت

برنامه خسرو حیدری هم جذاب از آب درآمد درست برعکس برنامه مهدی رحمتی، زیرا جدیت دروازه بان استقلال در تضاد با ماهیت برنامه دورهمی بود و نتیجه عوامل برنامه را راضی نکرد. برعکس برنامه خسرو حیدری و آن شوخی بازوبند کاپیتانی و داستان باجناق‌ها و معمای سر توپ زدن و این سوال که سر توپ کجای توپ است، نقل محافل مردم شد.

در به در دنبال کی روش

مدیری در دورهمی مهمان فوتبالی زیاد داشته، اما حالا به شدت دنبال کارلوس کی روش است و می‌خواهد هر طور شده سرمربی تیم ملی را هم به استودیوی برنامه اش بکشاند. او چند بر تا یکقدمی دعوت از کی روش هم پیش رفته، اما هر بار یک اتفاق مانع او شده است. البته شایعه شده کی روش برای حضور در این برنامه دستمزد بالا می‌خواهد! مدیری قطعا می‌تواند با کمک نویسنده هایش برنامه کی روش را هم جذاب از آب در بیاورد.