به گزارش افکارنیوز،

همیشه اعیاد ملی و نوروز بهترین بهانه برای گپ و گفتی دوستانه با هنرمندان و چهره‌های مطرح فرهنگی هنری است. از این روی با کوروش سلیمانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که در سال گذشته هم به روی صحنه تئاتر و هم مجموعه‌های تلویزیونی خوش درخشید، گفتگو کرده‌ایم.

بهترین اتفاق در زندگی کاری و شخصی شما در سال ۱۳۹۶ چه بود؟

بهترین اتفاق در زندگی شخصی‌ام راه رفتن و بزرگ شدن دخترم بود، که به عینه معجزه خلقت و مراحل رشد آن را با تمام وجودم احساس کردم. اما در روند کاری‌ام امسال در حوزه تئاتر و دیگر ژانر‌های نمایشی شاهد اتفاقاتی خوبی بودیم، اتفاقی که در عرصه تئاتر با رشد و گسترش تماشاخانه‌های خصوصی روبرو شدیم. اما روند افتتاح تماشاخانه‌ها همراه خودش رشد غلطی در تولید تئاتر‌ها داشت، که امیدواریم با مدیریت صحیح و برنامه ریزی‌های درست این مشکل رفع شود. تولیدات گسترده شده است، اما به لحاظ کیفی با اُفت آثار نمایشی روبرو شدیم. امسال در ساختار تلویزیون بازی در سریال «سرزمین کهن» را که تجربه‌ای درست و شایسته بود بازی کردم.

 
https://www.afkarnews.com/

 

غم انگیزترین اتفاق در سال ۹۶؟

غم انگیزترین اتفاق در امسال زلزله سرپل ذهاب و یا اتفاقات ناگواری مثل کشتی سانچی و هواپیمای تهران یاسوج و درگذشت دوست خوبم عارف لرستانی بود. اما از نظر حرفه کاری پیشنهاد‌های سطحی آثار سینمایی بود. ما انتخاب‌های خودمان را کردیم و دوران دانشجویی و هنرجویمان را گذرانده‌ایم، سطح توقع ما بالاتر رفته است و متاسفانه شرایط به گونه‌ای شده که سال به سال دریغ از پارسال و از خانه سینما و سینماگران پیشنهاد‌های خوبی نداشتم و این غم انگیز است. البته من آدم ساکتی نیستم، در هر ژانری باشد کار می‌کنم.

با این اوصاف می‌توانیم بگوییم در سال جدید گزیده کار خواهید بود؟

در انتخاب کار‌های قبلی هم گزیده کار بودم. شاید اگر کار‌هایی که به من پیشنهاد شده بود را انجام می‌دادم، مشهوریت بیشتری را کسب می‌کردم و الان جای جدی‌تر داشتم. اما من ترجیح می‌دهم خودم باشم و امیدوارم سال ۹۷ در مسیری قدم بگذارم که با عشق کار کنم.

با توجه به تولیدات جدید سینما و تئاتر بهترین بازیگر از نظر شما کدام عزیزان هستند؟

بازیگران خوب و توانمند در تئاتر، تلویزیون و سینما بسیار داریم، اما کسانی نیستند که جایزه می‌برند. البته برای گرفتن جایزه، به نقش‌ها جایزه داده می‌شود، اینکه ابر و ماه و خورشید و فلک دست به دست هم می‌دهند تا بازیگری ستاره شود و جایزه بگیرد. ما به نقش‌ها جایزه می‌دهیم، اینکه داوران عاشق بازی‌ها می‌شود به آن جایزه می‌دهند. اما در هر صورت بازی بچه‌ها ستودنی است، مخصوصا در تئاتر که بچه‌ها با وجود کمبود بودجه عاشقانه تلاش می‌کنند و به روی صحنه می‌آیند.

برنامه‌ای برای سفر در تعطیلات دارید؟

سفر رفتن با خانواده‌ام را ترجیح را می‌دهم و الزاما اگر قرار باشد با دوستانم برم، با آن‌هایی می‌روم که شناختی به روی آن‌ها دارم. سفر را خیلی دوست دارم و تعبیرم این است که دنیا یک مسافرت است و خدا ما را به سفر فرستاده است. اگربخواهم سفر بروم قطعا یکی از جا‌هایی که امسال عید می‌رویم کرمانشاه و مناطق غرب کشورکردستان و لرستان و روستای آبا و اجدادمان است. توصیه می‌کنم از این آب و هوای پر برکت و بارانی مردم به سفر بروند و به خودشان استراحت بدهند؛ و کمی از این آشفتگی دور شویم.

یک توصیه نوروزی برای مردم:

مراقبت خودتان و طبیعت باشید، در سفرهایتان تنها به چند شهر مشخص اکتفا نکرده و دیدن شهر‌های مختلف را تجربه کنید.