به گزارش افکارنیوز،

مجری برنامه کودک دهه شصت گفت: پدر و مادر‌ها عامل ترغیب و حضور بچه‌ها در فضای مجازی هستند به این دلیل که پدر و مادر‌ها کم حوصله شده اند، گویی مجبور شده اند بچه دار شوند، اما باید کمی دورتر را ببینند و به تامین خواسته‌ها و تربیت بچه‌ها نیز فکر کنند.

الهه رضایی مجری سابق تلویزیون در دهه شصت  درباره جذابیت اجرای خود از نظر مخاطبان کودک گفت: با زبان بچه‌ها و از دل بچه‌ها صحبت کردن دلیل محبوبیت آن برنامه‌ها بود. نگاه ما به موضوعات هم در نیازهایشان و هم در نگرانی هایشان مانند نگاه بچه‌ها بود.

 

وی درباره این که چنین روشی در عصر جدید که با نسل گذشته تفاوت دارد جواب می‌دهد یا خیر اظهار کرد: من فکر می‌کنم اگر با بچه‌ها با زبان خودشان صحبت شود مطمئنا روش خوبی است، اما باید تنوع کار بیشتر باشد، چون بچه‌ها با شبکه‌های اجتماعی و سی دی‌های مختلف ارتباط دارند و، چون اطلاعات فراوانی از راه‌های مختلف به بچه‌ها می‌رسد قدرت انتخاب زیادی هم دارند بنابراین برنامه‌هایی موفق‌تر هستند که بچه‌ها بتوانند ارتباط بیشتری با آن بگیرند.

این مجری تلویزیون درباره چگونگی رفتار در عرصه رقابت فضای مجازی و رسانه ملی توضیح داد: هر چیزی باید خوب استفاده شود و در آن نکات خوبی گنجانده شود. قطعا در فضای مجازی همه چیز خوب نیست، اما آدم‌های بزرگتر قدرت انتخاب دارند و مطالب نامناسب را می‌توانند اصلا استفاده نکنند، اما بچه‌ها قدرت تشخیص پایین تری دارند.

رضایی ادامه داد: با توجه به این که بچه‌ها نسبت به بزرگتر‌ها قدرت تشخیص پایین تری دارند برای این که فضای مجازی مناسب بچه‌ها شود باید کنترل شده‌تر باشد. بخش‌ها و موسساتی هم اکنون در حال تولید برنامه‌های مناسب برای بچه‌ها در فضای مجازی هستند، اما به نظرم کم است و باید دقت بیشتری شود.

وی به نقش پدر و مادر‌ها در حضور فرزندان در فضای مجازی اشاره و بیان کرد: پدر و مادر‌ها عامل ترغیب و حضور بچه‌ها در فضای مجازی هستند به این دلیل که پدر و مادر‌ها کم حوصله شده اند، گویی مجبور شده اند بچه دار شوند، اما باید کمی دورتر را ببینند و به تامین خواسته‌ها و تربیت بچه‌ها نیز فکر کنند و به امور تربیتی بچه‌ها آگاه باشند نه این که، چون کم حوصله یا خسته هستند به هر خواسته‌ای از بچه‌ها تن دهند.

مجری برنامه کودک دهه شصت تلویزیون که خود نیز دستی در عرصه کار با کودک و نوجوان دارد درباره این عرصه اظهار کرد: من مهدکودک دارم و رشته تحصیلی ام علوم تربیتی است. کار با بچه‌ها بسیار سخت است به این دلیل که ما در یک بخش و ساعت‌هایی فعالیت می‌کنیم و باقی ساعت‌ها در اختیار خانواده هاست. واقعیت این است که خانواده‌ها مسئولیتی را که باید در قبال فرزندان بپذیرند بعضا نمی‌پذیرند و این کار را سخت می‌کند وگرنه بچه‌هایی هستند که پدر و مادر آگاهی دارند و بچه‌هایی نیز هستند که پدر و مادرشان نیاز بیشتری به مشاوره و آگاهی دارند.

رضایی درباره این که در نوروز به چه شهری سفر می‌کند عنوان کرد: به دلیل شرایط کاری و مشغله‌ها نمی‌توانم برنامه ریزی برای مسافرت کنم، فعلا تصمیمی برای سفر نوروزی نگرفته ایم، اما سفر به جنوب یا شمال در اولویت ماست.

وی به خاطره خاصش از نوروز اشاره کرد و افزود: خاطره خاصی که از نوروز به یاد دارم تولد دخترم یکی دو روز پیش از یکی نوروزهاست. فکر می‌کنم همان دید و بازدید‌ها و عیدی دادن‌ها و عیدی گرفتن‌ها نیز از خاطرات زیبای نوروزی باشد.

این مجری محبوب دهه شصت با آرزوی خوب برای مردم در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: متاسفانه در یکی دو سال اخیر به خصوص سال ۹۶ اتفاق‌های بدی افتاد که روحیه خوبی به ما به عنوان هموطن منتقل نمی‌کند؛ خوشحالیم سال عوض می‌شود، اما به دلیل همدردی با خانواده‌هایی که در سال ۹۶ در سوانح مختلف عزیزان خود را از دست داده اند ما هم ناراحت هستیم. آرزو می‌کنم در سال ۹۷ دیگر شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم و آغاز تا پایان سال پر از خیر و خوشی باشد.