به گزارش افکارنیوز،

بابک جهانبخش با نام شناسنامه‌ای علی جهانبخش متولد اول فروردین ماه ۱۳۶۲ در بوخوم آلمان است.

جهانبخش با همکاری با کارگردانان مطرح از جمله مجید فرهبد، محمد باقری، وحید امینی و عرفان خاکی اثرات زیادی را ارائه داد.

این خواننده کشورمان از سال 84 در موسیقی پاپ فعال است و بر سازهای گیتار، پیانو و کیبورد مهارت دارد.

بابک جهانبخش نوازندگی پیانو را از ۵ سالگی زیر نظر استاد آلمانی در مدرسه موسیقی آزاد شهر بوخوم آلمان آغاز کرد و بعد از تحصیلات پدرش و بازگشت به ایران، علاقه خود را به موسیقی بیشتر دید و به صورت جدی تر موسیقی شرقی را دنبال کرد؛ سپس به دنبال مدرک صدا گذاری موسیقی رفت و اولین کسی که او را به خواننده شدن تشویق کرد مجتبی میرزاده آهنگساز قدیمی بود.

این خواننده موسیقی پاپ دوره‌های آموزشی جدید را طی کرد و در سال ۱۳۷۶ و در سن ۱۴ سالگی، مجوز رسمی خود را از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که در آن زمان با تأیید محمدعلی معلم همراه بود دریافت کرد و در همان سال یک کار را برای صدا و سیما ضبط کرد.

در سال ۱۳۸۲ تولید اولین آلبوم جهانبخش شروع و در سال ۱۳۸۴ آلبوم "چی شده" روانه بازار شد. در همان سال به عنوان دومین پدیده سال انتخاب شد.

جهانبخش باانتشار آلبوم "من و بارون" وارد مرحله جدیدی از فعالیت هنری خود شد. ترانه "من و بارون" از این آلبوم به همراهی رضا صادقی خوانده شده‌ است. این ترانه در فهرست صد ترانه برتر سال ۲۰۱۲ در رادیو جوان سیزدهم شد.

از ویژگی های جهانبخش در اجرای کنسرت هایش انرژی فوق العاده او و یکسره راه رفتن بر روی صحنه است که شور و حال خاصی را به کنسرت ها و مخاطبانش داده است.

بابک جهانبخش تاکنون در چندین برنامه مناسبتی تلویزیون در شبکه های دو، سه، تهران و "دورهمی" حضور داشته است.