به گزارش افکارنیوز،

سینمای هالیوود طی سال گذشته شاهد اکران آثاری در سبک‌ها و ژانر‌های متنوع و مختلف بود. این آثار در گیشه سینمای جهان مورد استقبال قرار گرفتند و توانستند رکورد‌ها را جابجا کنند.

در میان ده فیلم پرفروش سینمای جهان در سال ۲۰۱۷/۲۰۱۸ سهم انیمیشن تنها یک فیلم بود و در سویی دیگر فیلمی از آسیا هم توانست در این جمع قرار گیرد. چهار فیلم از میان ده فیلم پرفروش سال گذشته را آثاری با محوریت ابرقهرمان‌ها تشکیل دادند و دو فیلم از دنیای اکشن در آثار حاضر بودند، اما نکته جالب آنجا که رتبه اول را فیلمی علمی تخیلی در دست گرفت.

 

جنگ ستارگان داستانی حماسی در سینمای علمی تخیلی+عکس/////////////////////نوروز

فیلم سینمایی "دیو و دلبر" که بر اساس یک افسانه قدیمی به کارگردانی بیل کاندن ساخته شده 1.263 میلیارد دلار فروش جهانی را در سال گذشته ثبت کرد و توانست بعد از جنگ ستارگان در رتبه دوم بایستد.

نکته جالب در اینکه این فیلم توسط شرکت والت دیزنی با هزینه برابر با ۱۶۰ میلیون دلار تهیه شده و تاکنون شش برابر سود خالص داشته است.

این فیلم به داستان دختری در اواخر قرن هجده می‌پردازد. او که پدرش اسیر یک دیو شده می‌پذیرد در ازای آزادی وی در اسارت دیو باقی بماند.

در ابتدای داستان، یک زن گدا یک شاهزادهٔ جوان را نفرین و او را تبدیل به یک دیو زشت می‌کند، زن جادوگر به وی یک آینهٔ جادویی که او را از حوادث مطلع می‌کند و یک گل رز می‌دهد که تا بیست‌ویکمین سال تولدش شکوفه می‌دهد، او باید تا آن هنگام عشق واقعی را حس کند تا نفرین را بشکند، وگرنه تا پایان عمر همان جانور زشت باقی خواهد ماند.

فیلمنامه این اثر را "استیون شباسکی" بر اساس داستانی با همین نام نوشته " ژنی ماری لی پرنس دی بیومونت" نگاشته است.

روایتی عاشقانه میان یک دیو و یک دلبر/فیلمی که دومین اثر پرفروش جهان شد+عکس////////////////نوروز

در ساخت این فیلم از تکنولوژی آی مکس یا ضبط تصاویر با اندازه بزرگ و با وضوح بسیار بالا استفاده شده است. این ویژگی به قوی‌تر شدن جنبه‌های سحرآمیز داستان کمک می‌کند.

اما واتسون، دن استیونز، لوک ایوانز، ایوان مک‌گرگور، ایان مک‌کلن و اما تامسون در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

شخصیت «دلبر» اندک اندک با کارکنان قصر دیو آشنا و دوست می‌شود. او متوجه می‌شود که دیو شاهزاده زیبارویی است که دچار نفرین شده و تنها در صورتیکه عاشق شود می‌تواند به حالت نخست خود بازگردد.