به گزارش افکارنیوز،

مستند «پای تخت» به کارگردانی علی نیکبخت بعد توقف پخش  آن در سال ۹۶ از امشب شنبه ۱۸ فروردین ماه روی آنتن شبکه مستند می رود.

این مستند که در خانه مستند انقلاب اسلامی در ۱۴ قسمت تولید شده است، پس از بررسی سیر تحولات، ویژگی های منحصر به فرد و تهدیدات تهران، راهکارهای پیشنهادی کاهش معضلات این کلانشهر را مورد واکاوی قرار می دهد.

علی نیکبخت کارگردان مستند «پایتخت» درباره این مستند گفت: فرآیند تولید و پژوهش مستند انتقال پایتخت یا سامان‌دهی شهر تهران از تابستان سال ۹۴ آغاز و تا پایان پاییز ۹۶ به طول انجامید.

وی ادامه داد: ایده انتقال پایتخت و مطرح ساختن آن در طول دهه‌های اخیر حتما علتی داشته است؛ لذا مهم است که بدانیم ایده انتقال پایتخت در چه بستری و به چه دلایلی مطرح شد. همچنین باید بدانیم که گزینه‌های جایگزین پایتخت چه مکان هایی هستند. برای پاسخ به این سوال در مستند «پایتخت» بیش از بیست مصاحبه با صاحب نظران و افراد مرتبط انجام شده است.

علی نیکبخت در پایان گفت: در نهایت باید این موضوع بررسی شود که آیا انتقال پایتخت راهکاری موثر در حل مسائل و معضلات تهران است و یا اینکه تهران راهکارهای جایگزین دیگری برای رهایی از مسائل خود دارد. پاسخ به این سوال با استفاده از دیدگاه های هفتاد مصاحبه انجام شده در مستند «پایتخت»، داده شده است.

مستند «پای تخت» که در خانه مستند انقلاب اسلامی به تهیه کنندگی احمد شفیعی و کارگردانی علی نیکبخت تولید شده است، از امشب شنبه ۱۸ فروردین ماه روزهای زوج ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می رود. این مستند از اسفندماه سال گذشته قرار بود پخش شود ولی این اتفاق نیفتاده بود.