به گزارش افکارنیوز،

سریال «تعطیلات رویایی» به کارگردانی علیرضا امینی در ایام نوروز ۹۷ روی آنتن شبکه ۲ سیما رفت، جبار آذین منتقد تلویزیون طی یادداشتی به بررسی این مجموعه تلویزیونی پرداخت.

متن این یادداشت را در زیر می خوانید:

«بستر و لوکیشن جزیره زیبا و رویایی کیش و دیدنی های طبیعی و توریستی آن، این بار محملی برای بازگویی و روایت نمایشی و تصویری از سفر رویایی «برادران فتوحی؛ رحیم و رستم» و خانواده های آن ها در سریال نوروزی «تعطیلات رویایی» به آنجا شده است. مجید اوجی تهیه کننده شناخته شده تلویزیون که تعدادی از تولیدات خود را به کارگردانی همسرش فلورا سام در تلویزیون به تصویر کشیده است، در سریال جدید خود از شبکه دوم سیما، به ظاهر به دلیل گرفتاری خانم سام برای آماده سازی نهایی فیلمنامه جدید خود، نتوانسته از همکاری او در ساخت این سریال بهره مند شود، به همین علت، از یک چهره آشنای سینمایی در مقام کارگردان دعوت به  همکاری کرده است.

علیرضا امینی فارغ التحصیل رشته تئاتر، فیلمنامه نویس، تهیه کننده، تدوینگر و کارگردان سینما که کارگردانی ۱۸ فیلم سینمایی از جمله فیلم های «نامه های باد»، «استشهادی برای خدا»، «هفت دقیقه تا پاییز»، «کنار رودخانه» و... را در کارنامه قابل اعتنای خود در سینما دارد. امینی هم به کمک آچار فرانسه سینما و تلویزیون محمدرضا شریفی نیا، این سریال را سامان داده است. سفر زمینی به کیش و ماجراها و مسایل اعضا و مناسبات خانواده های فتوحی که یکی از برادران فتوحی در زمینه علم و برادر دیگر در ثروت اندوزی به توفیق رسیده اند و حوادث ریز و درشت داخلی و بیرونی زندگی آن ها و دیگرانی که در جزیره مذکور، امور خود را می گذرانند، سبب سازحوادث و اتفاق های متعدد و سرگرم کننده ای شده که از «تعطیلات رویایی»، یک سریال خانوادگی و اجتماعی و تبلیغاتی با چاشنی های عشق و حادثه و دیدنی های کیش ساخته است.

استفاده مناسب از فضاها و مکان های دیدنی و طبیعت تماشایی کیش برای نمایش بخش هایی از رخدادهای این سریال که بیشتر بر دیالوگ سوار است تا داستان، به خوبی، جلوه هایی از مروارید خلیج فارس را به بیننده ارایه کرده است.

با این همه و به رغم حضور و بازی گروهی از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون مانند افسانه بایگان، افسر اسدی، محمود عزیزی، علی صادقی و لاله اسکندری و بازی های شلوغ آنها، «تعطیلات رویایی» بیش از آنکه قصه سفر رویایی کاراکترهای آن باشد، داستانگونه ای از یک سفر با ماجراهای زمینی است چرا که بخشی از روابط، رویدادها و مناسبات آدم های آن در بطن خط اصلی داستان این سریال نهفته است و از همین رو است که در بازنمایی و  ایجاد موقعیت های جدی تاثیرگذار و حتی طنزگونه به توفیق نسبی رسیده است. حضور و صدای رضا یزدانی در جذب مخاطب به این سریال نقش و سهم ایفا کرده است. با این همه و علی رغم برخی کاستی ها در  ساختار هنری و تلویزیونی اثر مشترک اوجی و امینی، «تعطیلات رویایی» به عنوان یک مجموعه خانوادگی و اجتماعی سرگرم کننده با رگه هایی از طنز و شادی، مخاطبان خاص خود را دارد و از اقبال نسبی هم برخوردار است. با مروری بر  پرونده فعالیت های هنری مجید اوجی، علیرضا امینی و اغلب بازیگران نام آشنای آن و با توجه به بودجه های اندک اختصاص یافته به  مجموعه های سیما و تعدد لوکیشن های سریال آنها تلاش کرده اند تا با ارایه هنر خود، تعطیلات رویایی را به اثری مملو از تابلوهای کارت پستالی و توریست پسند کیش تبدیل کنند. «تعطیلات رویایی» عیدانه ای سرگرم کننده و مفرح و متنوع به خانواده ها و تماشاگران سیما و دوستداران این جزیره زیبای ایرانی از سوی مجید اوجی و شبکه دو تلویزیون است.»