به گزارش افکارنیوز،

یکی از برنامه های این هفته فرهنگی و هنری انتخاب چهره سال هنر انقلاب اسلامی است که تاکنون برای سه سال متوالی برگزار شده است. سال گذشته، سید‌مسعود شجاعی‌طباطبایی (کارتونیست)، به خاطر آثارش در عرصه کارتون و کاریکاتور و دبیری جشنواره کارتون هولوکاست به عنوان برترین هنرمند انقلابی سال 1395 برگزیده و معرفی شد.

مجید مجیدی، کارگردان فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) و ده ها اثر ماندگار دیگر در سال 94 به‌عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی معرفی شد. وی در میان دیگر نامزدهای دریافت جایزه چهره سال هنر انقلاب همچون جواد افشار، پرویز پرستویی، عبدالحمید قدیریان، هادی محمدیان و بهناز ضرابی‌زاده، به عنوان شخصیت برگزیده انتخاب شد.

همچنین مرتضی سرهنگی نویسنده حوزه ادبیات دفاع مقدس به عنوان چهره برگزیده هنر انقلاب سال 93 انتخاب شد.

شجاعی طباطبایی، دبیر این دوره از هفته هنر انقلاب اسلامی درباره مهمترین رویدادهای این دوره و نامزدهای چهره سال هنر انقلاب توضیح داد: همان طور که از نام این رویداد بر می آید محور اصلی تدوین مبانی و مطالب هنر انقلاب اسلامی است. توجه به رویش‌های انقلاب و برجسته کردن چهره‌های شاخص این عرصه در رشته‌های مختلف هنری مورد نظر ماست.

معاون حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه ها محدود به پایتخت خواهد بود هم گفت: در تمام مراکز استان ها برنامه های هفته هنر انقلاب را خواهیم داشت، افتتاحیه رسمی در تهران است و بیستم فروردین ساعت ۱۷:۳۰ برنامه گشایش این رویداد را خواهیم داشت.

به گفته شجاعی طباطبایی با همکاری رسانه ملی، یک برنامه ویژه هم طراحی و تولید شده است که با نام «سوره هنر» از شبکه افق و شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

اما دبیر برگزاری هفته هنر انقلاب، درباره نامزدهای چهره سال هم گفت: امسال به ترتیب حروف الفبا آقای «حمید حسام» نویسنده کتاب وقتی مهناب گم شد(دربرگیرنده خاطرات شهید خوش‌لفظ) با بیش از 20 بار تجدید چاپ؛ «محمدرضا دوست محمدی» هنرمند نام‌آشنا در عرصه گرافیک، «حسن روح‌الامین» از هنرمندان عرصه تجسمی، هنرمند نقاش و گرافیست برای خلق اثر شهید محسن حججی، «محمدحسین مهدویان» کارگردان ماجرای نیمروز با رویکرد و ساختی متفاوت، «مهدی نقویان» مستندساز برای ساخت مستند ارثیه پدری به عنوان نامزد انتخاب شده‌اند که از این میان یک نفر به عنوان چهره شاخص هنر انقلاب اسلامی معرفی می‌شود.