به گزارش افکارنیوز،

جشنواره بین‌المللی فیلم «ساراسوتا»ی آمریکا روز 13 آپریل (24 فروردین) آغاز به کار می‌کند و تا 22 آپریل در ایالت‌های فلوریدا و کالیفرنیا برپا می‌شود.

جشنواره امسال شامل بخش‌های داستانی، مستند، فیلم کوتاه، سینمای جوان، انتخاب مردمی، شب‌های هالیوود و کارگاه‌های آموزشی خواهد بود.

فیلم کوتاه «کلمه سه حرفی»، ساخته صالح کاشفی، فیلمساز جوان ایرانی از جمله آثار راه یافته به این جشنواره است که در روز 18 آپریل در بخش‌های سینمای جوان و شب‌های هالیوود به نمایش در می‌آید.

این فیلم پیش‌تر در بیستمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان آبورن در استرالیا و همچنین اولین دوره جشنواره جهانی فیلم جوانان در بنگلادش نامزد دریافت جایزه شده بود.

صالح کاشفی، متولد 1378 در تهران و از هنرجویان انجمن سینمای جوان و دانشجوی رشته کارگردانی سینماست که اخیراً ساخت فیلم کوتاه «آرین هم گفت من هم بازی» را به پایان برده است.

بر اساس این گزارش، در کشور آمریکا 850 جشنواره فیلم برپا می‌شود که جشنواره ساراسوتا جزء چهل جشنواره برتر در این کشور ارزیابی شده است. ریاست شورای سیاست‌گذاری جشنواره امسال را «استیو بوشمی» بازیگر و کارگردان آمریکایی به عهده دارد و در برپایی جشنواره، انجمن منتقدان فیلم نیویورک و نشریات واریتی، هالیوود ریپورتر، اینترتیمنت ویکلی و روزنامه‌های نیویورک تایمز و یو.اس.تودی مشارکت دارند.