به گزارش افکارنیوز،

وحید امیرخانی، کارگردان این روزها مشغول ساخت سریال "شرایط خاص" است. او علاوه بر این، فیلم سینمایی "شاه کش" را هم آماده اکران دارد. "شرایط خاص" با عنوان قبلی "کلاف‌های رنگی" به نویسندگی حسین تراب نژاد و احسان لطفیان و تهیه کنندگی سیدمرتضی فاطمی در حال ساخت است.

در این سریال کامبیز دیرباز، بهرام افشاری، پروانه معصومی، نادر سلیمانی، سیروس گرجستانی، کاظم سیاحی، مریم سعادت، شهره سلطانی، سوگل قلاتیان، معصومه رحمانی، صحرا اسداللهی، مصطفی ساسانی و اسدالله یکتا به ایفای نقش می‌پردازند.

امیرخانی درخصوص وضعیت تولید سریال "شرایط خاص" عنوان کرد: تقریبا سریال یک چهارم نهایی تصویربرداری خود را پشت سر می‌گذارد و طبق برنامه‌ریزی انجام شده تا اواسط خردادماه نیز تصویربرداری آن ادامه دارد.

امیرخانی درباره داستان و زمان پخش این سریال نیز گفت: "شرایط خاص" یک سریال کمدی اجتماعی است با تم دفاع مقدس که پیش از این 15 قسمت بود و حالا به 22 قسمت افزایش یافته است. قرار بود این سریال برای پخش در ایام ماه مبارک رمضان از شبکه سه سیما آماده شود، اما متاسفانه به دلایلی برای پخش در زمان دیگری در نظر گرفته شد.

کارگردان فیلم سینمایی "درمدت معلوم"، در پاسخ به این سوال که عمدتا سریال‌های کمدی تلویزیون برمبنای کمدی موقعیت هستند، این سریال چه وجه تمایزی با سایر آثار دارد، اظهار کرد: عمدتا سریال‌های طنزی که از تلویزیون پخش شده‌اند برای خنداندن مخاطب هستند. درحالی که ما قصدمان صرفا خنداندن مخاطب نبود. بنظرم نوع اجرا و خروجی کار مشخص می‌کند که این اثر نسبت به سایر آثار تفاوتی دارد یا خیر. قطعا اگر کاری در اجرا موفق شده باشد این تفاوت در ذهن مخاطب نیز ایجاد می‌شود. البته ما سریال‌های طنز خوبی در سال‌های اخیر داشتیم.

سریال شرایط خاص

امیرخانی افزود: ما تلاش کردیم با توجه به موقعیت‌ها و شخصیت‌ها، فضاهای معناداری ایجاد کنیم که حال خوبی برای مخاطب در پی داشته باشد. البته که این از انتخاب بازیگران نیز مشخص است که سریال صرفا برای خنداندن ساخته نشده است.

وی در ادامه بیان کرد: خیلی به دنبال پیام نیستم، اما ماهیت قصه این است که ضمن فضاهای شیرین و شاد یک قصه درام را مخاطب دنبال کند که داستان مشخصی است و در قالب موقعیت‌های کمدی شکل می‌گیرد.

امیرخانی در پاسخ به این سوال که آیا صرفا در راستای جذب مخاطب اقدام به ساخت سریال کمدی کرده است، نیز توضیح داد: خیر صرفا برای جذب مخاطب، کمدی نساختم. من کمدی را دوست دارم، فیلم اولم نیز کمدی بود. اما به لحاظ مضمونی تفاوت‌هایی با فیلم‌هایی که برای خنداندن ساخته شده‌اند، وارد است و مضمونی متفاوت دارد. این سریال نیز به نوعی در همین چارچوب ساخته شده است. یک قصه درام که در موقعیت‌های کمدی تعریف می‌شود. ضمن این که ساختن فیلم کمدی کار پیچیده و سختی است و کار راحتی نیست.

سریال شرایط خاص

این کارگردان درباره موفقیت در جذب مخاطب این سریال نیز گفت: موضوع سریال موضوعی کاملا متفاوت است و روایت متفاوتی از مسائل اجتماعی دارد. امیدوارم که بتوانیم در جذب مخاطب موفق باشیم، البته این موفقیت به خیلی از مسائل بستگی دارد؛ از جمله این که سریال در چه بازه زمانی و کنداکتوری پخش شود، تبلیغات مناسبی داشته باشد و ... . همه این مسائل دست به دست هم می دهند تا سریالی پرمخاطب می شود و امیدوارم مسئولین شبکه 3 سیما زمان پخش مناسبی را برای این سریال تدارک ببینند.