به گزارش افکارنیوز،

مهدی شاملو مدیر شبکه «ایران صدا» در آیین راه‌اندازی و رونمایی پایگاه جامع قرآن ایران صدا که امروز یکشنبه  در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد،اظهار کرد:صدای جمهوری اسلامی فضای مجازی را در راهبرد اصلی خود قرار داده است و در زمینه‌های مختلفی کارهای خوبی انجام می‌دهد.

وی افزود:در حوزه قرآن مجموعه «ایران صدا» تحت عنوان پایگاه جامع قرآن کریم قرار است مرجع کاملی از محتوای قرآنی شامل تلاوت، تحقیق، برنامه آموزشی، جلسات قرآنی، ترجمه قرآن را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

 مدیر شبکه ایران صدا ادامه داد: همانطور که ریاست رسانه ملی گفته بود تمرکز در خصوص فعالیت پایگاه‌های صدامحور، در این عرصه که فضای مجازی با مخاطبان هم‌سو شده است بسیار مهم است که ما این فضا را ایجاد کرده‌ایم و از این ابزارها استفاده می‌کنیم.

وی در خصوص ترجمه گویا عنوان کرد: نزدیک به 9 ماه است که در مجموعه رادیو با تلاش همکاران و آیت‌الله شیخ انصاریان برای اولین بار ترجمه ایشان به صورت گویا با صدای سه گوینده اجرا شده است و در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

آیت‌الله شیخ انصاریان در ادامه مراسم گفت: در ماه مبارک رمضان از زبان ملکوتی اهل بیت (ع) می‌شنویم که خداوند مهربان به ماه رمضان کرامت، شرافت و عظمت عطا کرده و خود رمضان در عالم ملکوت یک ظرف است که پروردگار عالم با ارزش‌ترین زمان را یک شب قرار داده و این شب، شب قدر است.

وی عنوان کرد: حضرت حق در ارزیابی که در شب قدر دارند، می‌فرمایند: «لیله‌القدر خیر من الف شهر» این یک شب از سی هزار شب در این عالم، انرژی، قدرت و معنویت دارد آنوقت گوهر با عظمت لیله لقدر ظرف نزول قرآن کریم شده است.

آیت الله شیخ انصاریان افزود: انسان اگر بخواهد قرآن را به حقیقت بشناسد بهترین راه این است که به 52 اسمی که خداوند به قرآن کریم گذاشته، مراجعه کند و حقیقت قرآن را درک خواهد کرد؛ قرآن مجید علم‌الله، رحمة‌الله، فضل‌الله و نورالله است و بر این اساس اگر چه سوره‌ها و  آیات از نظر الفاظ محدود است از نظر حقیقت نامحدود است. قرآن کریم به تنهایی حسنات، محسنات و زیبایی‌های همه کتاب‌های آسمانی را دارد.

وی اظهار داشت: کاری که شما در پایگاه جامع قرآن پایه‌گذاری کرده‌اید بسیار زیباست، صدای پروردگار را با مفاهیم دانش بی‌نهایت به سراسر ایران و خارج از ایران پخش می‌کنید که کار بسیار با عظمتی است.

بعد از سخنرانی آیت‌الله شیخ انصاریان با حضور شاه‌آبادی معاونت صدا و جمعی از مسئولان از« پایگاه جامع قرآن ایران صدا» رونمایی شد.

حمید شاه‌آبادی معاون صدا در ادامه مراسم با بیان اینکه خرسند هستم که در دومین خدمت قرآنی برای مردم حضور دارم، گفت:شنوندگان در زمان افتتاح رادیو تلاوت تقاضا داشتند که این رادیو منحصر به ماه مبارک رمضان نباشد.

وی با بیان اینکه در رادیو تلاوت و رادیو ترتیل تلاش ما این است که فرصت‌های بیشتری برای مردم داشته باشیم، ادامه داد رادیو تلاوت یک سابقه ارزشمندی دارد و توانسته نقش ویژه خود را در کنار رادیو قرآن داشته باشد همچنین ما امروز مفتخر هستیم رادیو قرآن با یک برنامه 24 ساعته مفاهیم، معانی، مباحث قرآنی در خدمت مردم باشد.

شاه آبادی با بیان اینکه اقدامات ملی و تأثیرگذاری توسط رادیو قرآن انجام شده است که از جمله آن تعامل با وزارت آموزش و پرورش و  آموزش 520 هزار معلم  است.

معاون صدا اظهار داشت: به تمام مخاطبان این خبر عرض می‌کنم اگرچه موج FM رادیو تا ماه مبارک رمضان به پایان می‌رسد اما اپلیکیشن ایران صدا و سایر درگاه‌های ایران اینترنتی بعد از ماه مبارک رمضان به عنوان رادیو ترتیل به کار خود ادامه می‌دهد و این خبر خوبی برای علاقمندان به حفظ قرآن است.

وی افزود: در این اقدامی که امروز خدمت شما هستیم رسانه ملی به عنوان بزرگترین تولید کننده سمعی و بصری قرآن کریم در بیش از 40 سال گذشته افتخارات بسیاری را آفریده است اگر امروز سفره‌ای را به عنوان پایگاه جامع قرآن کریم پهن می‌کنیم در کنار زحمات ارزشمند عزیزانی نشسته‌ایم که در طول دهه‌های گذشته در رادیو به تولیدات سمعی با محوریت قرآن کریم پرداخته‌اند، امروز رادیو صاحب ده‌ها تلاوت، ترجمه‌ها و ترتیل‌های متفاوت است و این سرمایه‌ عظیمی است که رادیو به عنوان تولید کننده آثار سمعی مالکیت آن را دارد.

شاه‌آبادی تصریح کرد: وظیفه ما این است که از این درگاه‌ها استفاده کنیم چرا که بالاترین سرمایه جمهوری اسلامی سرمایه شخصیت‌های ارزشمند قرآنی است که به برکت نظام پرافتخار جمهوری اسلامی تربیت شده‌اند و حرکت‌های قرآنی در گذشته داشته‌اند. اگر رادیو تلاش می‌کند به پشتوانه شخصیت‌های ارزشمند قرآنی است و اگر حرفی برای گفتن در حوزه قرآنی دارد به برکت این افراد ارزشمند است وظیفه رادیو و همه خدمت‌گذاران فرهنگی این است که این سرمایه‌‌ها را پاس بدارند. این بستر را نظام جمهوری اسلامی فراهم کرد‌ه‌است که در این چند دهه کشور ما قرآنی باشد و تولیدات قرآنی ما قابل مقایسه با کشورهای دیگر نیست؛ در پایان این مراسم از قاریان برجسته تقدیر شد.

انتهای پیام/