به گزارش افکارنیوز،

با نزدیک شدن به روزهای پایانی خرداد ماه 1397 بحث فروش آثار سینمایی در نخستین سه ماهه سال داغ‌تر از قبل شده است. بهاری که امسال با اکران تعداد بسیار بالایی از فیلم روبرو بود که نسبت به سالهای گذشته به سابقه جلوه می کرد.

البته امسال هم سهم آثار کمدی در چرخه اکران بیش از فیلم های دیگر بود. این آثار در زمان اکران با توجه به شانس بالای فروش بیشترین تعداد سالن از سوی سینماداران را به خود اختصاص داده بودند و همین عاملی شد تا بیشترین فروش به این فیلم ها برسد.

 

فروش ۳۰ میلیارد تومانی سینمای کمدی در سال ۹۷/تغییر ذائقه مخاطب امکان پذیر است////////////////////////////سه شنبه شب

فیلم سینمایی "مصادره" به کارگردانی "مهران احمدی"، "خرگیوش" ساخته مانی باغبانی"، "لونه زنبور" به کارگردانی "برزو نیک نژاد"، "خجالت نکش" اثری از رضا مقصودی و "تگزاس" ساخته مسعود اطیابی پنج فیلم کمدی اکران بهاری سینما ایران بودند.

فیلم سینمایی "مصادره" نخستین ساخته سینمایی "مهران احمدی" توانست با فروشی نزدیک به ۱۶ میلیارد تومان پرفروش‌ترین فیلم سینمایی بهار 97 بوده و صدر جدول را در دست داشته باشد.

حضور بازیگرانی همچون رضا عطاران، هومن سیدی، بابک حمیدیان، هادی کاظمی، میرطاهر مظلومی، مزدک میرعابدینی و مهران احمدی را می توان از دلایل موفقیت فیلم سینمایی مصادره در گیشه دانست.

 

لاتاری در یک قدمی صدر جدول فروش سینمای ایران/افزایش استقبال مردمی از فیلم مهدویان+عکس//////////////////////شب شنبه

فیلم سینمایی "لاتاری" را می توان بدون شک شگفتی گیشه سینمای ایران دانست. این فیلم که سومین ساخته محمدحسین مهدویان به حساب می آید توانست با فروشی نزدیک به پانزده میلیارد تومان نه تنها رکورد فروش برای این کارگردان را بشکند بلکه رتبه دوم جدول را از آن خود کند.

"لاتاری" بعد از "ایستاده در غبار" و "ماجرای نیمروز" برای این کارگردان جوان رشد قابل ملاحظه ای در فروش را به همراه داشت. وی سال گذشته فیلم سینمایی "ماجرای نیمروز" را در چرخه اکران می دید که این فیلم با وجود کیفیت بسیار بالا و موفقیت های جشنواره‌ای ۴,۷۸۰,۳۰۶,۰۰۰ تومان فروش را در گیشه به نام خود ثبت کرد.

 

به وقت شام مرز هفت میلیارد تومان فروش را رد کرد/فیلمی درباره حماسه مدافعین حرم+عکس

فیلم سینمایی "به وقت شام" آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا از دیگر آثار موفق گیشه سینمای ایران در سال 97 بود. این فیلم توانست با گذر از مرز 13 میلیارد تومان فروش رتبه سوم جدول فروش را از آن خود نماید.

این فیلم توانست برای حاتمی کیا سیمرغ بلورین بهترین کارگردان سی و ششمین جشنواره فیلم فجر را به ارمغان بیاورد و حاتمی کیا را به عنوان رکورددار سیمرغ کارگردانی معرفی کند.

علاوه بر جوایز کسب شده توسط فیلم به وقت شام، این اثر از سوی بسیاری از مسئولین فرهنگی، خانواده شهدا، خانواده مدافعین حرم و همچنین هنرمندان مورد تحسین و ستایش قرار گرفت. فیلمی که با فروش بی نظیر خود نشان داده عامه مردم را نیز به شدت به خود علاقمند کرده است.

البته فروش موفقیت آمیز و رکوردشکنی انیمیشن فیلشاه را نیز نباید فراموش کرد. این انیمشن سینمایی توانست با فروشی نزدیک به 8 میلیارد تومان رکورد سینمای انیمیشن ایران را جابجا کند.

 

جشن دلتنگی در باب مضرات فضای مجازی/شخصیت‌های سرگردان در فیلمی متوسط+عکس////////////////////////دوشنبه شب

شکست بزرگ سینمای ایران در اکران بهار را بدون شک باید فیلمی از پوریا آذربایجانی دانست که با وجود بازیگران مطرح و پر تعداد خود کمترین فروش و قعر جدول فروش را از آن خود کرد. این فیلم با فروش معادل 170 میلیون تومان در میان چهارده فیلم اکران شده چهاردهم شد.

بابک حمیدیان، مینا ساداتی، محسن کیایی، بهنام تشکر، پانته آ پناهی ها، ساغر قناعت، امید روحانی، عرفان ناصری، علی دهبان، ندا عقیقی و پریوش نظریه از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم جدید آذربایجانی به ایفای نقش پرداخته اند.

آخرین ساخته پوریا آذربایجانی که آثار قبلی وی نیز نتوانسته مخاطب را جذب کند مشکلات بسیار زیادی در درام، ریتم، کشش و کارگردانی دارد. مشکلاتی که باعث می شوند این فیلم نتواند گیشه مناسبی را در سال آینده با وجود حضور بازیگران بسیار زیاد داشته باشد.